طراحی نرم افزار اختصاصی

1398/07/08 - 2 نظر برای این مطلب ثبت شده است
امروزه بسياري از سازمان‌ها برای رفع نیازهای خود در اقدام به خرید نرم‌افزارهاي آماده از شرکت‌های تولید نرم‌افزار می‌کنند؛ در این نرم‌افزارهای قدرتمند، تمام تلاش بر آن است که نیازهای هر سازمانی با همان بسته نرم‌افزاري آماده مرتفع شود. در عين حال، در اکثر اوقات هزینه و امکانات نرم‌افزار خریداری‌شده بسیار بیشتر از نیاز سازمان می‌باشد و معمولا نیازهای سازمان با راه حل های ساده و کم هزینه تر قابل رفع می باشد.
طراحی نرم افزار اختصاصی

امروزه، كسب و كار و تكنولوژي به شكلي در هم آميخته شده‌اند كه جدايي آن‌ها امكان‌پذير نيست و تقاضا براي خدمات تحول كسب و كار مبتني بر تكنولوژي با سرعت زيادي در حال رشد است. شركت مشاوران سيستم‌هاي پيشرفته زاوش انتقال ديجيتالي را از طريق خدمات مبتني بر سبك جديد فناوري اطلاعات براي سازمان‌ها ممكن مي‌سازد. متخصصان زاوش ديدگاه‌هاي كسب وكارها و صنايع را با نوآوري‌هاي فناوري در راستاي رشد سازمان‌ها تركيب مي‌كند و آن‌ها را در حل چالش‌هاي اطلاعاتي و تكنولوژيكي حياتيشان ياري خواهد كرد.

همراه و همگام‌بودن با تکنولوژی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سازمان‌های بزرگ و رو به رشد است، البته همیشه تردیدهایی پیرامون موفقیت یا عدم موفقیت بهره‌گيري از تكنولوژي‌هاي جديد وجود دارد. برنامه‌ريزي دقيق و پشتيباني شركت زاوش به سازمان‌ها كمك مي‌كند تا بر دغدغه ترديد در موفقيت ابزارها و تكنولوژي‌هاي جديد فائق آيند. امروزه بسياري از سازمان‌ها برای رفع نیازهای خود در حوزه فناوری اطلاعات اقدام به خرید نرم‌افزارهاي آماده از شرکت‌های تولید نرم‌افزار می‌کنند؛ در نرم‌افزارهای قدرتمندی که شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری توسعه می‌دهند، تمام تلاش بر آن است که نیازهای هر سازمانی با همان بسته نرم‌افزاري آماده مرتفع شود. در عين حال، در اکثر اوقات هزینه و امکانات نرم‌افزار خریداری‌شده بسیار بیشتر از نیاز سازمان می‌باشد. در عين حال، الزاما مشکل یک سازمان با خرید یک ERP یا یک سیستم اطلاعات مديريت (MIS) جامع برطرف نمی‌شود اگرچه ممکن است بسیاری از بخش‌ها به‌واسطه این سیستم‌ها مکانیزه شوند، لیکن معمولا مشکلات دیگری نیز در سازمان‌ها وجود دارند که این مشکلات را می‌توان با راه‌حل‌های بسیار ساده و کم‌هزینه برای سازمان مرتفع نمود.

شرکت زاوش توانمندي توسعه نرم‌افزارهای های قدرتمند و اختصاصی سازمان‌ها را دارا می‌باشد. با توجه به آن‌كه راهكارهاي ارائه‌شده مطابق با نيازهاي خاص سازمان‌ها توسعه مي‌يابد، نیازمندی‌ها را بسيار بهتر از نرم‌افزارهای آماده موجود در بازار پاسخ مي‌دهد. متخصصان شركت زاوش با ماهيت کسب و کارها آشنا هستند و راه‌حل تحویلی آن‌ها منطبق بر نیازمندی‌های خاص سازمان‌ها می‌باشد.

تیم توسعه نرم‌افزار زاوش در مهلت زمانی مقرر با تمرکز بر روی کیفیت نرم‌افزار و نيازمندي‌ سازمان بهترین نتیجه را رقم خواهند زد. اعضای تیم توسعه نرم‌افزار زاوش افرادی با مهارت بالا، دانش و تجربيات ارزشمند می‌باشند؛ چرا كه به اعتقاد مدیران شركت زاوش، به‌كارگيري افراد با استعداد، کلید موفقیت در پیاده‌سازی پروژه‌ها و ارائه نتیجه مطلوب به مشتری و کسب رضایت سازمان‌ها می‌باشد.

فرآیند توسعه نرم افزار

به طور کلی فرایند طراحی و توسعه نرم افزار سه مرحله اصلی دارد که این مراحل را در ادامه شرح خواهیم داد.

تحلیل نرم افزار

یکی از حیاتی ترین کارها در فرایند تولید نرم افزار تحلیل و امکان سنجی نرم افزار می باشد. مشتریان عموما تصوری کلی و انتزاعی از نرم افزار مورد نیاز خود دارند. خیلی از اوقات نیازمندی هایی که مطرح می کنند متضاد یکدیگر هستند و گاهی اوقات پیاده سازی نیازمندی های مطرح شده توسط مالک محصول غیر قابل پیاده سازی می باشد. در این مرحله از فرایند توسعه محصول، خبره ترین کارشناسان شرکت زاوش با مالکین محصول جلسات متعددی خواهند داشت و کمک می کنند تا مشتری و تیم فنی توسعه دهنده به زبان مشترک و دید مشترکی درباره محصول برسند. خروجی این مرحله کلیه نیازمندی ها و امکاناتی است که نرم افزار باید در انتها داشته باشد و این نیازمندی ها در اختیار تیم توسعه دهنده قرار خواهد گرفت.

پیاده سازی و تست نرم افزار

پیاده سازی نرم افزارها در شرکت زاوش توسط سه تیم مختلف انجام خواهد شد. تیم طراحی واسط کاربری وظیفه طراحی ظاهر نرم افزار را بر عهده دارد. این تیم با رعایت اصول UX، و مطالعه امکاناتی که در فاز قبل تهیه شده است اقدام به تولید واسط کاربری نرم افزار خواهد کرد. اگر پروژه نرم افزاری نیاز به طراحی اپلیکیشن موبایل داشته باشد، تیم واسط کاربری موبایل نیز با تیم تیم طراحی واسط کاربری نرم افزار به صورت مشترک بر روی طراحی واسط کاربری کار خواهند کرد.

به صورت موازی با تیم طراحی واسط کاربری، تیم طراحی نرم افزار، ساختار دیتا بیس و معماری نرم افزار را آماده می کنند. معمولا در حین طراحی نرم افزار، مجدادا جلساتی با مشتری گذاشته خواهد شد و کارهای انجام شده تشریح خواهد شد که اگر مشکلی در فرایند طراحی وجود دارد همین ابتدا رفع شود. پس از تکمیل طراحی نرم افزار تیم توسعه دهنده و تست کار خود را شروع کرده و نرم افزار را بر اساس امکاناتی که در فاز تحلیل شناسایی شد و طراحی انجام شده توسعه می دهند و پس از پایان هر روال کاری تست نرم افزار انجام خواهد شد.

استقرار، آموزش و پشتیبانی

پس از پایان پیاده سازی و تست نرم افزار، جهت بهره برداری در محیط کاری کارفرما استقرار داده می شود. پس از استقرار نرم افزار، آموزش های لازم برای سطوح مختلف سازمان برگزار می گردد. آموزش ها بسیار مهم می باشد، از آنجایی که معمولا کارمندان سازمان برای استفاده از تکنولوژی های جدید مقاومت نشان خواهند داد این آموزش ها اگر به شکل جذاب و اصولی نرم افزار را معرفی نمایند می تواند از همان ابتدا فرهنگ استفاده از نرم افزار را به خوبی در سازمان جاری سازد. پس از استقرار موفق نرم افزار وارد مرحله پشتیبانی خواهیم شد که در این مرحله خطاهایی که ممکن است مشتری در محیط واقعی با آن ها رو به رو شود رفع می گردد همچنین نسخه های جدید نرم افزار برای مشتری نصب خواهد شد.

روش مدیریت پروژه

تلاش برای بهبود روش های مدیریت پروژه و ابداع روش های جدید از ابتدای ظهور علوم نرم افزار تا کنون نشان دهنده نیاز به ساختاری منظم برای اداره و مدیریت نحوه پیشبرد کار در تیم های توسعه نرم افزار است.

آخرین روشی که از سال 2006 تا کنون به عنوان بهترین استاندارد مدیریت و پیشبرد پروژه در تیم های نرم افزاری توسط برترین شرکت های دنیا انتخاب شده و پشتیبانی می شود Scum می باشد. شرکت زاوش نیز از این روش در فرایند تولید نرم افزار استفاده می کند.

این روش، مدیر پروژه، برنامه نویسان، مالک محصول نهایی و سایر ذینعفان پروژه را به هیچ وجه درگیر پیچیدگی های روش های پیشین مانند RUP نمی کند. زیرا روش اسکرام همه چیز را ساده و قابل فهم کرده است و هدفش ارتباط بیشتر ذینعفان نرم افزار با یکدیگر می باشد

در فراید تولید نرم افزارهای اختصاصی در شرکت زاوش، خروجی تحلیل های انجام شده بر روی scrum board خواهد رفت و خروجی های کار به صورت شفاف با زمان بندی مشخص خواهند شد. از این رو مالک محصول و ذینعفان پروژه یک دید کلی از آنچه که قرار است اتفاق بیفتد و زمان دریافت هریک از خروجی ها خواهند داشت.

نظر (2)

 • مهدی

  سلام مجموعه ما قصد دارد نرم افزاری در خصوص آتش نشانی تهیه و راه اندازی کند ، آیا شرکت شما در این زمینه می تواند همکاری کند ؟

  • زاوش زاوش

   با سلام. بله شرکت زاوش در زمینه تولید نرم افزارهای تحت وب فعالیت می کند. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید

 • mehran

  سلام اگر بخاید برنامه ای برای من درست کنید که بشه باهاش افزایش ممبر (( واقعی )) انجام داد برای کانال ها و گروه های تلگرامی و سروش و اینستا گرام هزینه ساخت این برنامه چند میشه

  • زاوش زاوش

   سلام. لطفا با شماره تلفن 02126910970 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

ثبت نظر
پیغام شما با موفقیت ثبت گردید، پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.