website-img
six-line

طراحی سایت حرفه‌ای

با پیشرفت تکنولوژی و عادت کردن مردم به رفع نیاز های خود از طریق اینترنت و فضای وب، دیگر روش های سنتی برای یافتن ملک یا زمین برای خرید یا اجاره جای خود را به جستجو در اینترنت داده است.

طراحی حرفه ای یک وب سایت، هنری است که شما باید از آن به نحوی استفاده کنید تا بتوانید با تغییرات روزمره ای که در تکنولوژی به وجود می آید مقابله کنید. در دنیای امروز اولین قدم جهت داشتن یک وب سایت حرفه ای تطابق آن با صفحات موبایل است. در قدم بعدی شما باید به جزئیات بپردازید که صفحاتی جذاب خلق کنید. بر قراری تعادل رنگ و خوانا بودن صفحات در این مقوله نقش اساسی بازی می کنند. یکی از جنبه های ظاهری این است که وب سایت دارای طرحی باشد که کاربر بتواند به راحتی از صفحات آن بازدید کند. به این نکته نیز توجه داشته باشید علاوه بر جنبه های ظاهری، جنبه محتوایی سایت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، این محتوا است که برای کاربر تعیین کننده است که در سایت باقی بماند یا آن را ترک کند.

در مورد تمامی موارد فوق در این مقاله به صورت مفصل صحبت می شود.لازم به ذکر است شرکت زاوش با تیم تخصصی طراحی سایت و برنامه نویسان متخصصی که در حوزه طراحی اپلیکیشن موبایل در اختیار دارد می تواند پکیج کاملی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

دلایل استفاده از سایت برای کسب و کار

اینترنت باعث تغییرات گسترده ای در نحوه خرید و جستجو مردم در سرتاسر دنیا شده است. بر طبق آمار سال 2012، در کشور آمریکا مشتریان بیش از 289 میلیارد دلار خرید اینترنتی انجام داده اند و بر طبق همین تحقیقات بیش از 80% مردمی که از اینترنت استفاده می کتتد حداقل یکبار در طول عمرشان نسبت به خرید اینترنتی اقدام کرده اند. با توجه به این آمار، برای هر کسب و کاری از بزرگ گرفته تا کوچک لازم است جهت حفظ مزیت رقابتی خود در اینترنت حضور یابد.

طبق تحقیقاتی که توسط موسسه نیلسن صورت گرفته است، بیش از 85% مردم از اینترنت جهت یافتن کسب و کارهای محلی استفاده کرده اند. بدون وجود وب سایت، این مشتریان قادر به برقراری ارتباط با کسب و کارهای محلی نبوده اند. دانستن این نکته ضروری است که موتور جستجو گوگل به خصوص بر روی جستجو های محلی متمرکز است، پس زمانیکه می خواهید کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید داشتن یک وب سایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

علاوه بر این، یک وب سایت حرفه ای نه تنها در بخش محلی بلکه در سرتاسر جهان می تواند شما را معرفی کند. یکی دیگر از مزایای وب سایت این است که شما 24 ساعته می توانید در خدمت مشتریان خود باشید، وب سایت به شما اجازه می دهد بصورت لحظه ای با مشتری در ارتباط باشید. به این جنبه نیز توجه کنید که هزینه تبلیغات از طریق پست، چاپ بروشور، آگهی های تلویزونی و بیلبوردها می تواند برای شما بسیار گران باشد در حالیکه با داشتن یک وب سایت می توانید این هزینه ها را کاهش دهید.

شرکت زاوش با طراحی وب سایت های حرفه ای، طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی نرم افزارهای اختصاصی به کسب و کارها کمک می کند تا مکانیزه شوند و فرایندهای خود را به شکلی پویا در بستر فناوری اطلاعات پیاده سازی کنند.

ویژگی های سایت حرفه ای

بسیاری از کسب و کار ها به این مسئله توجه نمی کنند که چقدر طراحی وب سایت آن ها کاربردی و حرفه ای است. کارکردن آسان با یک وب سایت می تواند موفقیت آنرا تضمین کرده و باعث افزایش تعداد بازدید کنندگان و حجم فروش کسب و کار شود. توجه به ویژگی های طراحی حرفه ای وب سایت می تواند شما را در مقابل رقیبانتان در موقعیت ممتاز تری قرار دهد. روش های گوناگونی جهت طراحی حرفه ای وب سایت وجود دارد که ما در اینجا به ویژگی های وب سایت های حرفه ای طراحی شده توسط زاوش می پردازیم:

سازگاری با موبایل

هرروز بر تعداد استفاده کنندگان از تلفن های هوشمند جهت دسترسی به اینترنت افزوده می شود، درنتیجه سازگاری سایت با صفحات نمایش این گوشی ها به یک اجبار تبدیل شده است. اولین قدم جهت اینکه متوجه شوید وب سایت شما برروی صفحه گوشی تلفن همراه چگونه نمایش داده می شود، استفاده از تست کننده گوگل است. (Google mobile site tester) از طریق این ابزار می توانید بررسی کنید که آیا وب سایت شما با تلفن های همراه سازگار می باشد یا خیر و بر همین اساس گوگل یک سری پیشنهاد جهت بهبود نمایش سایت در موبایل در اختیار شما قرار می دهد.

اطلاعات را به نحوی ماهرانه طراحی و اجرا کنید

نحوه سازمان یافتن و نمایش اطلاعات بر روی وب سایت شما از درجه اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. اما در برخی موارد توجه لازم به آن نمی شود. امروزه این موضوع با توجه به اینکه سایت ها طیف گسترده ای از منابع و اطلاعات را جهت جذب مشتریان هدف ارائه می دهند از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. بخش بندی و طبقه بندی وب سایت را بصورت دقیق طراحی نمائید به گونه ای که اطلاعات به نحوی آسان و راحت برای مشتریان نمایش داده شوند. همواره سعی کنید خود را جای کاربران قرار دهید و از پنچره دیدگاه آنها به مسئله نگاه کنید، بخصوص زمانیکه شما محتوای زیادی را به آنها ارائه می کنید.

محتوای خود را به گونه ای قالب بندی نمائید که برای خواندن کاربران راحت باشد

یک کاربر اینترنتی در همان ابتدای باز کردن محتوا به جای آنکه تک تک کلمات و جملات محتوای شما را بخواند به آن نگاهی اجمالی می اندازد و بیشتر توجه وی به قسمت های کلیدی است که از این طریق دریابد آیا چیزی که به دنبال آن است در این صفحه یافت می شود یا خیر.

همواره سعی کنید از عنوان، زیر عنوان، پاراگراف بندی ولیست بندی استفاده کنید تا متن به قسمت های کوچک تر شکسته شده و خواندن آن برای مخاطب راحت تر شود. همچنین سعی کنید به روز ترین محتوا را برروی وب سایت خود قرار دهید.

سرعت بالای وب سایت

هیج چیزی برای یک بازدید کننده آزاردهنده تر از این نیست که بالا آمدن وب سایت شما مدت زیادی طول بکشد. و این خود یکی از دلایل اصلی ترک وب سایت و رفتن مشتری به سمت رقبای شما خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در ظرف مدت 4 تا 6 ثانیه بالا می آید در غیر اینصورت در رتبه بندی وب سایت شما توسط موتورهای جستجو تاثیر منفی خواهد داشت.

شما می توانید از ابزارهای مجانی مانند GTmetrix جهت تست سرعت وب سایت خود استفاده کنید این ابزار به شما پیشنهاداتی نیز جهت بهبود سرعت وب سایتان خواهد داد.

سرعت سایت

همانطور که در بالا مشاهده می کنید سرعت سایت با دو پارامتر PageSpeedScore و YSlow Score شناسایی می شود و پارامترهای دیگر زمان لود سایت، حجم سایت و تعداد request هایی که برای باز شدن وب سایت باید به سمت سرور زده شود را نشان می دهد. همچنین در زیر این پارامتر ها یک سری شاخص دیگر مشخص است و در صورتی که این شاخص ها را در محدوده سبز رنگ قرار بگیرند پارامتر سرعت سایت نیز افزایش می یابد.

یکی دیگر از مسائل مهم داشتن یک میزبان قدرتمند برای وب سایت شماست. توجه داشته باشید میزبانی ضعیف نه تنها باعث کند شدن بالا آمدن وب سایت شما می شود بلکه بر نحوه رده بندی شما توسط موتور های جستجو تاثیر خواهد داشت. همچنین سادگی یکی از مزایای است که باعث بالا آمدن سریع وب سایت می شود، پس سعی کنید ویژگی هایی همچون، موزیک، فلش، هرچیزی که بصورت اتوماتیک باز شود مانند ویدئو یا موزیک را سایت خود حذف کنید.

سازگاری با مرورگرها

عدم سازگاری با مرورگرهای اینترنتی به راحتی می تواند مشکل بزرگی برای وب سایت شما بوجود آورد. در مواقعی حتی وب سایت های شرکت های معتبر نیز از این موضوع رنج می برند. و این برای برندینگ شما مضر خواهد بود. ه

رچند امروزه مرورگر های اینترنتی تکامل یافته و موثر تر عمل می کنند ولی در برخی موارد عدم سازگاری توسط هر یک از مرورگرها ممکن شما را دچار مشکل کند. اطمینان حاصل نمائید که وب سایت شما با اکثر مرورگرهای مشهور مانند کروم، اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، سافاری و اپرا سازگاری لازم را دارد.

راهبری موثر و کاربردی در وب سایت

راهبری خوب و آسان در وب سایت شما یکی از ویژگی های مهم در کاربری آن است. استفاده از منوهای ساده می توانند بهترین جواب را بدهند و بیشترین سازگاری را با مرورگرهای مختلف و پلتفرم های گوناگون داشته باشند.

این مسئله نیز بسیار مهم است که از شلوغ بودن وب سایت به شدت پرهیز شود. سعی کنید تعداد منو ها را تا حد امکان محدود کنید. یک منو که به سمت پایین باز می شود برای وب سایت هایی که دارای صفحات و بخش بندی های زیادی هستند می تواند موثر باشد.

در مواقعی نیاز به چیزی بیشتر از منو می باشد، مثلاً:

  • راه های گوناگون جهت جستجوی محتوا مانند پربازدیدها، پرفروش ترین ها، محبوب ترین ها و غیره
  • صفحه 404 سفارشی
  • لینک بندی داخلی وب سایت بصورت صحیح و خوبی انجام شود
  • Header و Footer دارای اطلاعات مفیدی باشند

مدیریت پیغام های خطا به نحوی صحیح

برای کاربری بهتر، مدیریت پیغام های خطا و نحوه نمایش آنها بر روی صفحه نمایش از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و در هنگام کد نویسی باید به آن پرداخته شود که چه چیزی برروی صفحه نمایش نمایان شود، با این عمل این اطمینان به شما داده می شود که وب سایت شما بدون نقص کارکند. توجه کنید که نمایش پیغام های خطا در زمان و مکان مناسب باعث خواهد شد که کاربر به نحوی موثر تر با وب سایت شما ارتباط برقرار کند.

طراحی بر اساس استانداردها

وب سایتی که بر اساس استاندارها و Best Practice ها طراحی شده است اغلب مطمئن تر و قابل اعتمادتر عمل می کند. این باعث می شود که وب سایت سریعتر بالا بیاید و سازگاری بیشتری با مرورگرها و پلتفرم های مختلف داشته باشد. یک خوبی دیگر اینکار، پیدا شدن مشکلات وب سایت به نحوی ساده تر و راحت تر است.

تمامی وب سایت های زاوش بر اساس استانداردهای سازمان جهانی وب W3C می باشد و تمامی کدها به شکلی استاندارد در طراحی استفاده شده اند

طرح بندی رنگ مناسب

ایجاد تضاد رنگی بین پس زمینه و محتوا یکی از ایتدایی ترین و در ضمن مهمترین موارد در هنگام طراحی وب سایت است. به عنوان مثال متن با فونت مشکی برروی پس زمینه سفید آنرا را برای چشم خواننده قابل رویت تر می کند.

رنگ در طراحی سایت

فرم هایی جهت تعامل با کاربر

فرم ها بخش مهمی از یک وب سایت کسب و کار را تشکیل می دهند. آنها برای کاربران این امکان را فراهم می کنند که با شما ارتباط موثری بر قرار کنند. توجه کنید که این فرم ها و اطلاعاتی که از آنها قابل برداشت است برای جهت دهی به کسب و کار شما با اهمیت هستند.

برای اینکه از وب سایت خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید، این بسیار مهم است که فرم ها به راحتی در دسترس همگان قرار دهید.

به مواردی که باید در طراحی فرم های خود رعایت کتید توجه کنید:

  • استفاده از عنوان های صحیح جلوی هر قسمتی که باید پر شود.
  • سعی کنید فرم شما مفید و مختصر باشد و از استفاده از فرم های طولانی پرهیز کنید.
  • در هنگامی که بازدید کننده سعی دارد فرم را پرکند به او پیشنهاد کمک کنید.
  • در هنگام کامل شدن فرم یک پیغام" تکمیل شد "را بر روی صفحه نمایش دهید.
  • اگر خطایی رخ می دهد متن خطا را به صورت شفاف بیان کنید تا کاربر متوجه شود مشکل از کدام فیلد می باشد.
  • ترجیحا پس از تکمیل فرم یک ایمیل یا پیامک برای کاربر ارسال شود

طراحی سایت حرفه ای زاوش

جهت مشاوره در مورد طراحی وب سایت می توانید از مشاوره تلفنی یا حضوری رایگان کارشناسان زاوش بهره ببرید. شروع پروژه های طراحی وب سایت در زاوش با برگذاری جلسات شناخت و ارائه یک طرح اولیه از وب سایت به مشتری آغاز می گردد. این طرح به صورت اختصاصی برای هر مشتری طراحی می شود و از طرح های سایر مشتریان کپی نمی شود. بعد از تایید طرح توسط مشتری برنامه نویسی بر روی وب سایت آغاز می شود و بر اساس تحلیل های انجام شده در ابتدای پروژه پنل مدیریتی وب سایت آماده می گردد و پس از تست های انجام گرفته بر روی سایت و آموزش ورود اطلاعات از طریق پنل راهبری به مشتری، وب سایت آماده تحویل می باشد.

کلیه وب سایت های شرکت زاوش یک سال پشتیبانی رایگان خواهد داشت که این پشتیبانی شامل رفع خطاهای احتمالی و تغییرات جزیی در وب سایت می باشد. پشتیبانی وب سایت های زاوش از طریق سیستم تیکتینگ و به صورت تلفنی انجام می گیرد.

علی
12/16/2020 11:01:12 PM
سلام اگر بخواهیم درگاه پرداخت در سایت داشته باشیم چه مراحلی و باید طی کنیم و چه مجوزهایی لازم دارد؟ ممنون میشم سریع پاسخ بدید
زاوش
1/21/2019 4:13:02 PM
با سلام و تشکر از همراهی شما. جهت دریافت درگاه پرداخت ابتدا لازم است که در سایت اینماد به نشانی enamad.ir وب سایت خود را ثبت کنید. سپس یک حساب بانکی باز کنید و از طریق وب سایت بانکی که در آن حساب دارید می توانید درخواست درگاه پرداخت را ارسال بفرمایید.
ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15