website-img
six-line

طراحی نرم افزار اختصاصی

طراحی نرم افزار اختصاصی

امروزه بسياری از سازمان‌ها برای رفع نیازهای خود در اقدام به خرید نرم‌افزارهای آماده از شرکت‌های تولید نرم‌افزار می‌کنند؛ در این نرم‌افزارهای قدرتمند، تمام تلاش بر آن است که نیازهای هر سازمانی با همان بسته نرم‌افزاری آماده مرتفع شود. در عين حال، در اکثر اوقات هزینه و امکانات نرم‌افزار خریداری‌شده بسیار بیشتر از نیاز سازمان می‌باشد و معمولا نیازهای سازمان با راه حل‌های ساده و کم هزینه‌تر قابل رفع می‌باشد.

امروزه، كسب و كار و تكنولوژی به شكلی در هم آميخته شده‌اند كه جدايی آن‌ها امكان‌پذير نيست و تقاضا براي خدمات تحول كسب و كار مبتنی بر تكنولوژی با سرعت زيادی در حال رشد است. شركت مشاوران سيستم‌های پيشرفته زاوش انتقال ديجيتالی را از طريق خدمات مبتنی بر سبك جديد فناوری اطلاعات برای سازمان‌ها ممكن می‌سازد. متخصصان زاوش ديدگاه‌های كسب وكارها و صنايع را با نوآوری‌های فناوری در راستای رشد سازمان‌ها تركيب می‌كند و آن‌ها را در حل چالش‌های اطلاعاتی و تكنولوژيكی حياتيشان ياری خواهد كرد.

همراه و همگام‌بودن با تکنولوژی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سازمان‌های بزرگ و رو به رشد است، البته همیشه تردیدهایی پیرامون موفقیت یا عدم موفقیت بهره‌گيری از تكنولوژی‌هاي جديد وجود دارد. برنامه‌ريزی دقيق و پشتيبانی شركت زاوش به سازمان‌ها كمك می‌كند تا بر دغدغه ترديد در موفقيت ابزارها و تكنولوژی‌هاي جديد فائق آيند. امروزه بسياری از سازمان‌ها برای رفع نیازهای خود در حوزه فناوری اطلاعات اقدام به خرید نرم‌افزارهای آماده از شرکت‌های تولید نرم‌افزار می‌کنند؛ در نرم‌افزارهای قدرتمندی که شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری توسعه می‌دهند، تمام تلاش بر آن است که نیازهای هر سازمانی با همان بسته نرم‌افزاری آماده مرتفع شود. در عين حال، در اکثر اوقات هزینه و امکانات نرم‌افزار خریداری‌شده بسیار بیشتر از نیاز سازمان می‌باشد. در عين حال، الزاما مشکل یک سازمان با خرید یک ERP یا یک سیستم اطلاعات مديريت (MIS) جامع برطرف نمی‌شود اگرچه ممکن است بسیاری از بخش‌ها به‌واسطه این سیستم‌ها مکانیزه شوند، لیکن معمولا مشکلات دیگری نیز در سازمان‌ها وجود دارند که این مشکلات را می‌توان با راه‌حل‌های بسیار ساده و کم‌هزینه برای سازمان مرتفع نمود.

شرکت زاوش توانمندی توسعه نرم‌افزارهای های قدرتمند و اختصاصی سازمان‌ها را دارا می‌باشد. با توجه به آن‌كه راهكارهای ارائه‌شده مطابق با نيازهای خاص سازمان‌ها توسعه مي‌يابد، نیازمندی‌ها را بسيار بهتر از نرم‌افزارهای آماده موجود در بازار پاسخ می‌دهد. متخصصان شركت زاوش با ماهيت کسب و کارها آشنا هستند و راه‌حل تحویلی آن‌ها منطبق بر نیازمندی‌های خاص سازمان‌ها می‌باشد.

تیم توسعه نرم‌افزار زاوش در مهلت زمانی مقرر با تمرکز بر روی کیفیت نرم‌افزار و نيازمندی سازمان بهترین نتیجه را رقم خواهند زد. اعضای تیم توسعه نرم‌افزار زاوش افرادی با مهارت بالا، دانش و تجربيات ارزشمند می‌باشند؛ چرا كه به اعتقاد مدیران شركت زاوش، به‌كارگيری افراد با استعداد، کلید موفقیت در پیاده‌سازی پروژه‌ها و ارائه نتیجه مطلوب به مشتری و کسب رضایت سازمان‌ها می‌باشد.

فرآیند توسعه نرم افزار

به طور کلی فرایند طراحی و توسعه نرم افزار سه مرحله اصلی دارد که این مراحل را در ادامه شرح خواهیم داد.

تحلیل نرم افزار

یکی از حیاتی ترین کارها در فرایند تولید نرم افزار تحلیل و امکان سنجی نرم افزار می باشد. مشتریان عموما تصوری کلی و انتزاعی از نرم افزار مورد نیاز خود دارند. خیلی از اوقات نیازمندی هایی که مطرح می کنند متضاد یکدیگر هستند و گاهی اوقات پیاده سازی نیازمندی های مطرح شده توسط مالک محصول غیر قابل پیاده سازی می باشد. در این مرحله از فرایند توسعه محصول، خبره ترین کارشناسان شرکت زاوش با مالکین محصول جلسات متعددی خواهند داشت و کمک می کنند تا مشتری و تیم فنی توسعه دهنده به زبان مشترک و دید مشترکی درباره محصول برسند. خروجی این مرحله کلیه نیازمندی ها و امکاناتی است که نرم افزار باید در انتها داشته باشد و این نیازمندی ها در اختیار تیم توسعه دهنده قرار خواهد گرفت.

پیاده سازی و تست نرم افزار

پیاده سازی نرم افزارها در شرکت زاوش توسط سه تیم مختلف انجام خواهد شد. تیم طراحی واسط کاربری وظیفه طراحی ظاهر نرم افزار را بر عهده دارد. این تیم با رعایت اصول UX، و مطالعه امکاناتی که در فاز قبل تهیه شده است اقدام به تولید واسط کاربری نرم افزار خواهد کرد. اگر پروژه نرم افزاری نیاز به طراحی اپلیکیشن موبایل داشته باشد، تیم واسط کاربری موبایل نیز با تیم تیم طراحی واسط کاربری نرم افزار به صورت مشترک بر روی طراحی واسط کاربری کار خواهند کرد.

به صورت موازی با تیم طراحی واسط کاربری، تیم طراحی نرم افزار، ساختار دیتا بیس و معماری نرم افزار را آماده می کنند. معمولا در حین طراحی نرم افزار، مجدادا جلساتی با مشتری گذاشته خواهد شد و کارهای انجام شده تشریح خواهد شد که اگر مشکلی در فرایند طراحی وجود دارد همین ابتدا رفع شود. پس از تکمیل طراحی نرم افزار تیم توسعه دهنده و تست کار خود را شروع کرده و نرم افزار را بر اساس امکاناتی که در فاز تحلیل شناسایی شد و طراحی انجام شده توسعه می دهند و پس از پایان هر روال کاری تست نرم افزار انجام خواهد شد.

استقرار، آموزش و پشتیبانی

پس از پایان پیاده سازی و تست نرم افزار، جهت بهره برداری در محیط کاری کارفرما استقرار داده می شود. پس از استقرار نرم افزار، آموزش های لازم برای سطوح مختلف سازمان برگزار می گردد. آموزش ها بسیار مهم می باشد، از آنجایی که معمولا کارمندان سازمان برای استفاده از تکنولوژی های جدید مقاومت نشان خواهند داد این آموزش ها اگر به شکل جذاب و اصولی نرم افزار را معرفی نمایند می تواند از همان ابتدا فرهنگ استفاده از نرم افزار را به خوبی در سازمان جاری سازد. پس از استقرار موفق نرم افزار وارد مرحله پشتیبانی خواهیم شد که در این مرحله خطاهایی که ممکن است مشتری در محیط واقعی با آن ها رو به رو شود رفع می گردد همچنین نسخه های جدید نرم افزار برای مشتری نصب خواهد شد.

روش مدیریت پروژه

تلاش برای بهبود روش های مدیریت پروژه و ابداع روش های جدید از ابتدای ظهور علوم نرم افزار تا کنون نشان دهنده نیاز به ساختاری منظم برای اداره و مدیریت نحوه پیشبرد کار در تیم های توسعه نرم افزار است.

آخرین روشی که از سال 2006 تا کنون به عنوان بهترین استاندارد مدیریت و پیشبرد پروژه در تیم های نرم افزاری توسط برترین شرکت های دنیا انتخاب شده و پشتیبانی می شود Scum می باشد. شرکت زاوش نیز از این روش در فرایند تولید نرم افزار استفاده می کند.

این روش، مدیر پروژه، برنامه نویسان، مالک محصول نهایی و سایر ذینعفان پروژه را به هیچ وجه درگیر پیچیدگی های روش های پیشین مانند RUP نمی کند. زیرا روش اسکرام همه چیز را ساده و قابل فهم کرده است و هدفش ارتباط بیشتر ذینعفان نرم افزار با یکدیگر می باشد

در فراید تولید نرم افزارهای اختصاصی در شرکت زاوش، خروجی تحلیل های انجام شده بر روی scrum board خواهد رفت و خروجی های کار به صورت شفاف با زمان بندی مشخص خواهند شد. از این رو مالک محصول و ذینعفان پروژه یک دید کلی از آنچه که قرار است اتفاق بیفتد و زمان دریافت هریک از خروجی ها خواهند داشت.

مطالب مشابه
Similar content
راهکار فرآیندکاوی رهکاو
4/9/2022 10:35:28 AM
راهکار فرآیندکاوی رهکاو

رهکاو مفتخر است با استفاده از تجارب برترین اساتید و متخصصین ایرانی فعال در دانشگاه و صنعت، اولین راهکار جامع فرآیندکاوی داخلی منطبق بر بروزترین استانداردهای موجود را جهت مشتریان عزیز ارائه نماید‌.

questions-img
mehran
12/16/2020 11:01:12 PM
سلام اگر بخاید برنامه ای برای من درست کنید که بشه باهاش افزایش ممبر (( واقعی )) انجام داد برای کانال ها و گروه های تلگرامی و سروش و اینستا گرام هزینه ساخت این برنامه چند میشه
زاوش
12/28/2019 10:44:39 AM
سلام. لطفا با شماره تلفن 02126910970 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.
مهدی
12/16/2020 11:01:12 PM
سلام مجموعه ما قصد دارد نرم افزاری در خصوص آتش نشانی تهیه و راه اندازی کند ، آیا شرکت شما در این زمینه می تواند همکاری کند ؟
زاوش
12/6/2020 11:13:06 PM
با سلام. بله شرکت زاوش در زمینه تولید نرم افزارهای تحت وب فعالیت می کند. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید
ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15