website-img
six-line

طراحی اپلیکیشن اندروید

با توجه به محدودیت های استفاده از اپلیکیشن های ios در ایران، به مرور بر تعداد کاربران اندروید افزوده می شود. طراحی اپلیکیشن های اندورید در زاوش به صورت native انجام خواهد شد و شما می توانید از کلیه امکانات سیستم عامل اندروید در اپلیکیشن خود استفاده کنید.

امروزه با پیشرفت و توسعه تلفن های هوشمند، مخاطبان زیادی در کل دنیا جذب این تلفن ها شده اند و از آنجایی که سیستم عامل اندروید سورس باز می باشد، اکثر شرکت های سازنده تلفن های هوشمند از این سیستم عامل برای محصولات خود استفاده می کنند و می توان گفت درصد بیشتری از تلفن های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید می باشند.

سیستم عامل بستری برای تعامل کاربر با دستگاه می باشد و برای این تعامل یک رابط بین سیستم عامل و کاربر نیاز است که این رابط ها در تلفن های هوشمند، اپلیکیشن ها می باشند و به همین منظور توسعه دهندگان با توجه به نیاز و نوع ارائه خدمات، اپلیکیشن های اندرویدی را برای این سیستم عامل طراحی می کنند که وظیفه این اپلیکیشن ها برقراری ارتباط بین کاربران و دستگاه های هوشمند اندروید می باشد و با گذشت زمان هر روز نقش این اپلیکیشن ها در زندگی روزمره ما پر رنگ تر می شود. جهت مطالعه بیشتر در خصوص نحوه عملکرد سیستم عامل اندروید مقاله طریقه عملکرد سیستم عامل اندروید را مطالعه بفرمایید.

مزایای داشتن اپلیکیشن اندورید

برخی از کسب و کار ها فقط بر بستر اپلیکیشن هستند و اپلیکیشن مهمترین ابزار کار آن ها می باشد مثل تاکسی های آنلاین، خدمات نظافت آنلاین، اتوشویی آنلاین و ... که هر روز بر تعداد آن ها افزوده می شود. اما برخی دیگر از مخاطبان کسب و کارهایی هستند که داشتن اپلیکیشن لازمه شروع کسب و کار آن ها نیست بلکه داشتن اپلیکیشن مزایایی دارد که می توانند با داشتن آن مزایا کسب و کار خود را متفاوت تر از رقبا کنند و امکانات بیشتری به مشتریان خود بدهند. برخی از مزایای داشتن اپلیکیشن به شرح زیر می باشد

همواره جلوی چشم مشتریان خود هستید

گوشی موبایل چه نقشی در زندگی شما دارد؟ زمانیکه پشت میز کار هستید یا در خانه روی مبل نشسته اید یا در تخت خود در حال استراحت هستید تا چه اندازه به آن وابستگی دارید؟

تحقیقات نشان می دهد

  • 68 درصد افراد، حداکثر تا 15 دقیقه پس از بیدار شدن از خواب حداقل یک بار گوشی موبایل خود را چک می کنند.
  • 30 درصد مردم از جهان اگر گوشی موبایل همراه آن ها نباشد دچار اضطراب و نگرانی می شوند.
  • 87 درصد مردم گوشی موبایل را در تمام طول روز و شب نزدیک خود نگه می دارند.

محبوبیت تلفن های هوشمند

با داشتن اپلیکیشن فاصله کسب و کار شما با مشتریان یک لمس انگشت می باشد علاوه بر این مخاطبان شما روزانه بارها لوگو و نام برنامه شما می بینند. حتی اگر اپلیکیشن را باز نکنند هم برند شما را مشاهده می کنند و با انتخاب درست یک لوگو و نام مناسب این امر به شما کمک فراوانی در تبدیل شدن به یک برند موفق می کند. از آنجایی که اکثر شرکت های تولید کننده تلفن های هوشمند سیستم عامل اندروید را بر روی گوشی ها نصب کرده اند، داشتن یک اپلیکیشن اندروید می تواند بستر خوبی برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل کسب و کار ها باشد

کسب و کار 24 ساعته

یکی از مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل این است که زمان فعالیت تجاری کسب و کار شما محدود نمی شود و می توانید در تمام طول روز فعالیت داشته باشید و مشتریان شما در هر ساعتی از روز از خدماتی که شما تعریف می کنید بهره ببرند. مشتریان می توانند از خدمات و محصولات کسب وکار شما آگاه شوند و بتوانند محصولات شما را خریداری کنند یا برای شما پیغام بگذارند.

کاهش هزینه تبلیغات

امروزه با همه گیر شدن تلفن های هوشمند، اپلیکیشن موبایل این امکان را به شما می دهد تا هزینه تبلیغات کسب و کار خود را کاهش داده و هزینه های چاپی را به حداقل برسانید. شما می توانید با داشتن یک اپلیکیشن کاتالوگ از چاپ کاتالوگ و بروشورهای کاغذی جلوگیری کنید تا علاوه بر کاهش مصرف کاغذ، در هزینه های خود نیز صرفه جویی کرده باشید و هر زمان که بخواهید بتوانید طرح و محتویات کاتالوگ خود را بدون هزینه تغییر دهید

ثبت تغییرات و به روز رسانی اپلیکیشن توسط راهبر

در صورتی که کاربران برای استفاده از نرم افزار شما نیاز به اینترنت داشته باشند، می توانید اطلاعات خود مانند محصولات، قیمت ها، تصاویر و متن ها را از طریق پنل مدیریت تحت وبی که در اختیار دارید، مدیریت کنید و در هر زمان بدون پرداخت هزینه اطلاعات اپلیکیشن خود را تغییر دهید. لازم به ذکر است پنل مدیریت نرم افزار های زاوش بسیار ساده می باشد و راهبران نرم افزارهای نیازی به داشتن دانش خاصی در زمینه برنامه نویسی ندارند

ارتباط دو طرفه بین شما و مشتریان

مهم ترین مزیت اپلیکیشن ها برقراری ارتباط دو طرفه در هر زمان بین شما و کاربرانتان می باشد. شما می توانید کاربران را از محصولات و خدماتتان آگاه نمایید و در مقابل کاربران می توانند سوالات و نظرات خود را در همین بستر به گوش شما برسانند که این امر به پیشرفت کسب و کار بسیار کمک می کند.

پیشی گرفتن از رقبا

امروزه دیگر داشتن وب سایت باعث مزیت رقابتی برندها نیست بلکه داشتن یک وب سایت خوب جز الزامات هر کسب و کاری است اما در حال حاضر همه کسب و کارها اپلیکیشن موبایل ندارند و شما می توانید با داشتن اپلیکیشن اختصاصی و ارائه خدمات خود از این بستر از رقبای خود پیشی می گیرید و برای برند خود وجهه بسیار بالاتر و حرفه ای تری نسبت به سایر رقبا بسازید.

ویژگی های اپلیکیشن های اندروید

اپلیکیشن های طراحی شده در شرکت زاوش دارای ویژگی ها و استانداردهایی است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم

حجم پایین اپلیکیشن

در بین کاربران سیستم عامل اندروید، حجم اپلیکیشن در انتخاب نصب نرم افزار تاثیر زیادی دارد و هر چه حجم فایل apk اپلیکیشن کم تر باشد تاثیر مثبی بر انتخاب کاربران می گذارد و همچنین فضای کمتری را از حافظه دستگاه اشغال می کند. با توجه به اینکه معمولا بعد از چند سال اکثر کاربران با کمبود حافظه در تلفن های هوشمند مواجه می شوند معمولا اقدام به حذف فایل ها و اپلیکیشن هایی می کنند که فضای زیادی از دستگاه آن ها را اشغال کرده است. از این رو حجم پایین اپلیکیشن، شما را از خطر حذف زودهنگام از گوشی کاربر محافظت می کند.

قابل اجرا در تمامی دستکاه ها

از آنجا که دستگاه های هوشمند تنوع زیادی در بازار دارند و هر نوع دستگاه مشخصات متفاوتی دارد. اپلیکیشن های اندروید تولید شده در شرکت زاوش این امکان را دارند که بدون هیچ مشکلی بر روی هر نسخه سیستم عامل و هر اندازه صفحه نمایشی نصب و به درستی اجرا شوند. از این رو تیم طراحی اپلیکیشن اندروید زاوش با طراحی متفاوت رابط کاربری برای تبلت ها و دستگاه های با صفحه نمایشگر بزرگتر این امکان را برای تمامی دستگاه های اندروید فراهم می سازد تا اپلیکیشن را به صورت مناسب مشاهده کنند و با آن کار کنند

یکی از موضوعاتی که همواره ذهن برنامه نویسان اندروید را مشغول می کند این است که کمترین نسخه اندرویدی که باید از نرم افزار پشتیبانی کند چه نسخه ای باشد؟ از آنجایی که اگر نرم افزار از نسخه های قدیمی پشتیبانی کند ممکن است بسیاری از ویژگی های ظاهری و امکانات جدیدی که برای نسخه های جدیدتر است در دسترس کاربر نباشد، پس باید دقت ویژه ای در انتخاب MinSDK نرم افزار انجام شود تا هم زیبایی و امکانات نرم افزار را داشته باشیم هم کاربران نسخه های پایین تر بتوانند با نرم افزار کار کنند. تیم تحلیل شرکت زاوش با تجربه و شناختی که از کسب و کارها دارند بهترین پیشنهاد را به مشتریان می دهند تا اکثر مخاطبانشان بتوانند با اپلیکیشن کار کنند

طراحی کاربر پسند و منحصر به فرد

واسط کاربری اپلیکیشن باید متناسب با نوع کاربرد اپلیکیشن باشد به طوری که کاربر پس از استفاده از آن حس رضایت داشته باشد و تجربه لذت بخشی پس از استفاده از اپلیکیشن برای کاربران ثبت شود. اپلیکیشن های طراحی شده در زاوش در عین حال که نوع طراحی نرم افزار ها زیبا و به روز می باشد، عملکرد و طریقه ارائه خدمات نیز به صورت ساده می باشد تا کاربرانی که خیلی حرفه ای نیستند هم بتوانند به راحتی از امکانات نرم افزار استفاده کنند.

کد نویسی اختصاصی برای هر اپلیکیشن

در هنگام شروع طراحی و ساخت اپلیکیشن در تیم زاوش در ابتدا تمامی مراحل و نقشه برنامه و نیاز های آن برای اولین بار شناسایی و پیاده سازی می شوند و گروه کار خود را آغاز می کند به این معنی که 0 تا 100 اپلیکیشن را تیم زاوش به صورت اختصاصی برای هر اپلیکیشن طراحی می کند و هیچ کپی برداری ای از پروژه های دیگر صورت نمی گیرد و این باعث ساخته شدن یک اپلیکیشن کاملا جدید می شود.

خدمات پشتیبانی مستمر

در دنیای نرم افزار تحویل محصول پایان کار کارفرما و پیمانکار نمی باشد و با تحویل اپلیکیشن و اجرایی شدن آن در محیط عملیاتی ممکن است خطاهایی پیش آید و گاهی اوقات نیز ممکن است نیازمندی های جدیدی با اجرایی شدن نرم افزار دیده شوند که در ابتدا به آن ها پرداخته نشده بود. رفع خطا های احتمالی و تغییرات مورد نیازی که بعد از اجرایی شدن اپلیکیشن پیش می آید جز خدمات پشتیبانی زاوش می باشد.

پنل مدیریتی پیشرفته

در هر اپلیکیشن پنل مدیریت مانند قلب اپلیکیشن می ماند و از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. پنل وب سامانه ای است که فقط مدیران و اشخاص از پیش تعریف شده به آن دسترسی دارند ودر آن به سادگی می توانند بدون نیاز به داشتن دانش برنامه نویسی، تغییرات دلخواه در اپلیکیشن را انجام دهند و آن را مدیریت نمایند. این تغییرات می تواند شامل تغییرات در محصولات و خدمات، تصاویر استفاده شده در اپلیکیشن، کم و زیاد کردن دسترسی ها، تغییر متن ها، به روز رسانی ها، فعال و غیر فعال کردن خدمات، مدیریت تبلیغات و ارتباط با کاربران اپلیکیشن و اعلام در دسترس بودن نسخه جدید به کاربران و ... باشد.

یکی از مواردی که در طراحی اپلیکیشن موبایل در زاوش به آن توجه ویژه ای می شود این است که تغییراتی که در نرم افزار ایجاد می شود نیازی به نصب نسخه آپدیت شده توسط کاربر نباشد و تغییرات جزیی با تغییر پارامتر ها در سرور به نرم افزار منتقل شود که خیلی از پارامتر ها نیز در اختیار راهبر سیستم قرار داده می شود تا بتواند به راحتی تغییرات مورد نظر را در اپلیکیشن اعمال کند و کاربران نیز نیاز به به روز رسانی اپلیکیشن خود نداشته باشند.

نمونه کار طراحی اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن های اندروید علاوه بر مارکت رسمی اندروید که Play store می باشد در مارکت های ایرانی مثل کافه بازار، مایکت و ... نیز قابل بارگزاری می باشد. شرکت زاوش این سرویس را به مشتریان ارائه می دهد که اپلکیشن طراحی شده را در مارکت های مورد نظر کاربر نیز بارگزاری می نماید. جهت مشاهده اپلیکیشن های شرکت زاوش در play store بر روی لینک زیر کلیک کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای زاوش در play store اینجا را کلیک کنید

سوالات متداول
Questions
six-line
website-img
six-line
ثبت نظر
Register
محمد امین امیری
12/16/2020 11:01:12 PM
با سلام و عرض ادب بنده یک ایده دارم که می خوام اون رو در قالب یک استارتاپ ارائه دهم فقط اینکه از کجا میتونم مطمئن بشم که ایده ام فقط برای خودم می مونه و اینکه در شاینده که کارم گرفت شما برنامه را Down نمی کنید؟ باسپاس
زاوش
9/24/2019 11:36:51 AM
با سلام. در ابتدای تمامی پروژه یک پیمان عدم افشای اطلاعات (NDA) تنظیم و توسط طرفین امضا خواهد شد و شرکت زاوش ملزم خواهد بود تا اطلاعات مربوط به ایده شما را منتشر نکند. در مورد پایین نیامدن برنامه باید عرض کنم شرکت زاوش با شرکت های مطرح ایران در حال کار کردن می باشد و در تمامی قرارداد ها با مشتریان ذکر خواهد شد که در صورت پایین آوردن وب سایت شرکت ملزم به پرداخت خسارت وارده به مشتری می باشد.
ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15