website-img
six-line

طراحی اپلیکیشن ios

از اولین باری که سیستم عامل ios رونمایی شد، حداقل ده سال می‌گذرد؛ اما با همین سن کمی که دارد، امروزه طرفداران زیادی را توانسته است به سمت خود جلب کند، به طوری که شما چه در جهان و به ویژه در خود ایران، افراد و شرکت‌های زیادی را مشاهده می¬کنید که به سمت یادگیری و انجام خدمات برنامه نویسی ios می‌روند.

برنامه نویسی ios در کنار اندروید پیشرفت قابل توجهی داشته است؛ اما از نظر ساختار و کدهای مورد استفاده، تفاوت‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. اولین و مهم‌ترین تفاوت این است که سیستم عامل ios فقط امکان استفاده در تعداد دستگاه‌های خاصی مانند آی پد، آیفون، تبلت اپل را دارد و هیچ دستگاه غیره دیگری نه تنها نمی‌تواند، بلکه اجازه به کارگیری این سیستم عامل را ندارد. همچنین در ساختار این دستگاه‌ها، از تکنولوژی‌های خاص و متفاوتی نسبت به دیگر برندها استفاده شده است.

استیو جابز از زمانی که دستگاه‌های محصول شرکت خود را رونمایی کرد، به دنبال این بود که با دیگران متفاوت باشد. هدف او از این متفاوت بودن، برای خودنمایی نبود، بلکه بیشتر این بود تا مشکلات موجود در گوشی‌های اندروید برطرف نماید که در مدل¬های دستگاه خود وجود نداشته باشد. برای همین ساختار و کدهای متفاوتی برای دستگاه‌های خود تعریف کرد، از این رو توانایی‌های شرکت یا فردی که در حوزه برنامه نویسی ios فعالیت می‌کند، بسیار باید قوی‌تر از شخصی باشد که در اندروید فعال است تا بتواند هدف این مرد بزرگ را برآورده کند.

شرکت زاوش درزمینه طراحی و توسعه نرم افزارهای تحت وب، وب سایت و فروشگاه های اینترنتی و طراحی اپلیکیشن موبایل فعالیت می‌کند. خدمات این شرکت بسیار گسترده است که یکی از این خدمات طراحی اپلیکیشن ios است. کارشناسان مجرب و آموزش دیده و همچنین به روز در حوزه برنامه نویسی ios در هر لحظه آماده پاسخگویی به افراد در خصوص تولید انواع اپلیکیشن¬های IOS هستند تا شما بتوانید بهترین بازخورد را از این بازار به دست بیاورید.

طراحی اپلیکیشن ios در زاوش

در خصوص استفاده از گوشی‌های هوشمند نمی‌توان اطلاعات بسیار دقیقی را ارائه کرد؛ اما چیزی که مشخص است و اکثر کارشناسان هم در آن نظر یکسان دارند، این است که حداقل دو میلیارد نفر در جهان از گوشی‌های اپل استفاده می‌کنند. گوشی‌هایی که پایه و اساس اپلیکیشن آن‌ها، برنامه نویسی ios است. دو میلیارد بازار کمی نیست و این مقدار هرساله حتی بعد از مرگ استیو جابز در حال افزایش است.

با اینکه در حال حاضر استفاده از سیستم عامل آی او اس خیلی محدود است؛ اما این محدودیت باعث نشده است تا کاربران در سراسر جهان در استفاده از این برنامه تعلل کنند. اگر شما امروزه به کلاس‌های برنامه نویسی ios مراجعه کنید، تعداد دانشجویان آن از تعداد کلاس اندروید خیلی بیشتر از گذشته شده است که خود این می‌تواند نشان دهنده افزایش استفاده مردم از محصولات اپل را دهد.

بیشتر برنامه‌های ios نسبت به اندروید به دلیل داشتن پردازنده چند زمانه و تقسیم نسبی آن به هر برنامه، سرعت اجرای سریع‌تر و بهینه‌تر دارند و برای همین است، آن‌هایی که از گوشی‌های با سیستم عامل ios استفاده می‌کنند، حتی برای یک لحظه هم حاضر تست برنامه‌های اندرویدی نیستند.

شرکت زاوش در حوزه های طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی وب سایت فعالیت می کند و با داشتن برنامه نویسانی مجرب که همه آن‌ها دوره‌های تخصصی برنامه نویسی ios را به صورت کامل گذرانده‌اند، نسبت به اهمیت این سیستم عامل آشنایی کامل داشته و از ابتدای شروع کار تا انتها و تا زمانی که برنامه به دست شما برسد و دوره تست خود را با موفقیت سپری کنید، همراهتان خواهد بود.

مزایای اپلیکیشن های ios زاوش

در ادامه به بررسی مزایای اپلیکیشن های ios می پردازیم و به این موضوع می پردازیم که برای چه کسب و کارهایی نیاز است که اپلیکیشن ios تولید کنیم:

استفاده از ios در حال افزایش است

با اینکه در حال حاضر، اندروید 75 درصد بازار طراحی اپلیکیشن را به خود اختصاص داده و مهم‌ترین دلیل آن اپن سورس بودن آن و برند های متنوع تولید تلفن هوشمندی است که از این سیستم عامل استفاده می کنند ؛ اما سهم اپلیکیشن ios هم در حال افزایش است. البته فعلاً سیستم عامل ios حدود ده درصد بازار جهان را احاطه کرده است؛ اما همین ده درصد همان‌طور که در بالا هم گفتیم به دو میلیارد نفر به صورت غیرمستقیم در جهان می‌رسد که این مقدار بازار بسیار خوبی برای کسب‌وکارها به منظور بازاریابی خواهد بود.

تجربه کاربری عالی

بستر ios این امکان را به برنامه نویسان میدهد که با زحمت کمتری به نسبت برنامه نویسان اندروید برنامه های با کیفیت تری تولید کنند. که در نتیجه تجربه کاربری عالی را برای مشتریان خود به وجود بیاورند. همچنین امکان استفاده از تکنیک به روز در این سیستم عامل بسیار راحت‌تر از اندروید است که این میزان علاقه مردم به اپلیکیشن های ios را بیشتر کرده است.

به راحتی می‌توان با تکنولوژی به روز بود

تکنیک‌هایی که در برنامه نویسی ios به کار گرفته می‌شود، اگر از تکنولوژی جلوتر نباشد؛ عقب‌تر نیست. یک دانشجو وقتی که در حال یادگیری برنامه نویسی ios است، هیچ‌گاه این فکر را نمی‌کند که از دنیا عقب افتاده است. در واقع خود این سیستم عامل همیشه اطلاعات او را به روز می‌کند.

اپلیکیشن ios

اما مزایای برنامه نویسی ios با زاوش چیست؟ اینکه چرا شما باید برنامه نویسی ios شرکت خود را به این شرکت و متخصصان آن بسپارید؟

 • استفاده از متخصصان و کارشناسان باتجربه و آموزش دیده و دارای علم روز در حوزه برنامه نویسی ios
 • طراحی گرافیک بسیار عالی
 • استفاده از آخرین سیستم‌های امنیتی در برنامه نویسی ios برای جلوگیری از نفوذ برنامه‌های مخرب
 • تنظیم برنامه به صورتی که تمامی برنامه‌ها به راحتی و بدون هیچ مشکلی اجرا شوند.
 • استفاده از کدهای بهینه شده در برنامه نویسی ios که سرعت اجرا را افزایش دهد.
 • به کارگیری آخرین تکنیک تجربه کاربری در طراحی اپلیکیشن ios
 • بارگذاری در استورهای معتبر
 • چه افرادی نیاز به اپلیکیشن ios دارند؟

  در حال حاضر بیشتر شرکت‌هایی که در ایران برای کسب‌وکار، در کنار سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید ، سفارش اپلیکیشن ios را هم می دهند؛ اما بعضی از این شرکت ها هستند که نیاز صد درصد به این نوع خدمات دارند که شامل شرکت‌ها یا افراد زیر است:

 • شرکت‌هایی که بیشتر کاربران آن‌ها را دارندگان گوشی‌های اپل تشکیل می‌دهند.
 • شرکت‌هایی که به دنبال دریافت بازار بیشتری نسبت به رقبای خود هستند؛ برای مثال، بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی نیازمند طراحی اپلیکیشن ios برای خود هستند تا بتوانند دارندگان این گوشی را هم به سمت خود جذب کنند.
 • شرکت‌هایی که حوزه فعالیت آن‌ها به فراتر از مرزها به ویژه آمریکا یا کشورهای اروپایی را می‌رود. در حال حاضر بیشترین استفاده کنندگان سیستم عامل ios را اروپایی ها و آمریکایی ها تشکیل می‌دهند.
 • آیا واقعاً شرکت شما نیاز به اپلیکیشن ios دارد؟

  جواب این سؤال بستگی به دایره کاربران شما دارد. اگر فعالیت شما بومی است و یک محله کوچکی را پشتیبانی می‌کند که بیشتر مردم آنجا از گوشی‌های اندروید استفاده می‌کنند، طراحی اپلیکیشن ios نمی‌تواند به شما در افزایش فروش و پیشرفت کسب‌وکارتان کمک کند؛ اما اگر حوزه فعالیت شما کل کشور را شامل شود، طراحی اپلیکیشن ios به دستیابی به بازار بیشتر، کمک خواهد کرد. پس اول از همه باید حوزه فعالیت و مشتریان خود را تعیین کنید.

  امکانات اپلیکیشن ios

  امکانات و خدماتی که در اپلیکیشن ios توسط شرکت زاوش انجام می‌شود، فقط مختص به ساخت اپلیکیشن نیست. مشاوره، طراحی، اجرا، پیاده سازی و تست، 5 مرحله اصلی طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی است که هر شرکتی باید آن‌ها را انجام داده و نسبت به آن‌ها حساس باشد. همچنین از نظر امکانات اولیه هیچ تفاوتی بین ios و اندروید نمی‌کند؛ اما به دلیل استفاده بهینه از پردازنده و تقسیم زمان، سرعت اجرا در این سیستم عامل خیلی بیشتر از اندروید است.

سوالات متداول
Questions
six-line
website-img
six-line
ثبت نظر
Register
ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15