website-img

چگونه مهارت‌های کدنویسی برنامه‌نویسان را قبل از استخدام آزمایش کنیم

چالش اصلی اکثر سازمان‌های تولید کننده نرم افزار هنگام استخدام برنامه‌نویسان، یافتن افراد واجد شرایط با اطلاعات کافی است. در واقع، اکثریت استخدام‌های نادرست در حوزه فناوری ناشی از کمبود مهارت‌های فنی است.

چرا نمی‌توانید به رزومه برنامه‌نویسان تکیه کنید؟

اولاً، به این دلیل که توسعه دهندگان لزوماً در معرفی خودشان خوب نیستند، آن‌ها روی کاغذ آن طور که باید معرفی نمی‌شوند و ممکن است در نهایت شرکت‌های بزرگ آن‌ها را از دست بدهند.

ثانیاً، چون مهارت‌های خود گزارش‌دهی غیرقابل اعتماد هستند، اگر امید خود را به یک رزومه درخشان ببندید، ممکن است انتظارات شما را برآورده نکند و شما ناامید شوید.

توانایی‌های متنوعی برای یک برنامه‌نویس با استعداد است، اما مهارت‌های فنی مواردی هستند که می‌توانید دقیق‌تر آن‌ها را ارزیابی کنید.

5 راه برای بررسی مهارت‌های برنامه نویسان

در اینجا 5 راه برای بررسی مهارت‌های برنامه نویسی قبل از استخدام آن‌ها آورده‌ایم:

1. در گروه‌ها و مجموعه‌های برنامه نویسی آن‌ها جستجو کنید

هر توسعه‌دهنده‌ی پرشور، هر چند جوان‌تر باشد، باید در یک مجموعه برنامه‌نویسی حضور داشته باشد. ارائه نمونه کارها بهترین راه برای معرفی برنامه نویسان است تا مهارت‌های کدنویسی خود را از طریق پروژه‌های شخصی به نمایش بگذارند و فرصتی منحصر به فرد برای ایجاد یک تأثیر ماندگار در ذهن کارفرمایان خواهد بود. نمونه‌کارها در اشکال و اندازه‌های مختلف، از صفحات منفرد وب و ... برای کسانی که به دنبال استخدام نقش برنامه نویس جوان هستند، تا پروژه های نرم افزاری پیچیده، برای متقاضیان را به آن‌ها بسپارند وجود دارد.

نمونه کارها در فرآیند استخدام مفید هستند زیرا سطح پیشرفت برنامه نویسان، اهداف شغلی آن‌ها، مهارت‌هایی که روی کسب آن‌ها متمرکز هستند و... را نشان می‌دهند. مراقب باشید که یک فرد چگونه زمینه هر پروژه را توصیف می‌کند: چگونه آن‌ها با کتابخانه‌ها یا ابزارهای دیگر ادغام شدند، آ‌ن‌ها با برنامه نویسان دیگر همکاری داشتند، آن‌ها روی پروژه‌های ناتمام کار کرده‌اند؟

مهارت‌های ارتباطی خوب همیشه در نقش توسعه دهنده جواب می‌دهد و نمونه کارها نیز راهی برای تایید توانایی یک برنامه نویس در توضیح و ارائه کدها است.

در نهایت، بررسی نمونه کارها، بررسی سورس کد برخی از پروژه‌ها قبل از مصاحبه، می‌تواند به عنوان مبنایی برای گفت‌وگو باشد و به شما در ایجاد سؤالات تخصصی در طول فرآیند استخدام کمک کند.

نگاهی خوب به مجموعه نمونه کارهای یک برنامه نویس به شما ایده‌ای از مهارت‌های کدنویسی و پیشینه آن‌ها می‌دهد.

2. نگاهی به حساب GitHub آن‌ها بیندازید

GitHub یک منبع ارزشمند برای استخدام برنامه نویسان است GitHub به عنوان یک نمایشگاه آنلاین عمل می‌کند که در آن توسعه دهندگان بر روی پروژه‌های اوپن سورس کار می‌کنند و به دیگران کمک می‌کنند.

برای برنامه نویسان، هدف از داشتن یک اکانت GitHub نشان دادن این است که می‌توانند کدهای قابل خواندن و نگهداری بنویسند که سایر افراد به راحتی بتوانند آن را درک کنند یا به توسعه آن بپردازند.

به‌عنوان یک استخدام‌کننده، قبل از بررسی کدها برای بررسی اینکه کدها چقدر تمیز، خوانا و ساختارمند هستند، فرد را با معیارهای بسیار ساده مانند معیارهای زیر بررسی کنید:

• تعداد فالوورهای برنامه نویس به عنوان شهرت

• تاریخ پیوستن برنامه نویس بهGitHub ، به عنوان نشان دهنده سطح تجربه آن‌ها

کلمات کلیدی مرتبط برای زبان‌ها و فناوری‌ها

تعداد کد‌هایی که برنامه نویس مورد نظر شما دارد (پروژه‌هایی که می‌نویسند و آنچه که او را از دیگران جدا می‌کند) تا نوع پروژه‌هایی را که در آن شرکت می‌کنند بررسی کنید. فعالیت عمومی آن‌ها از طریق تعداد مشارکت‌های انجام شده در سایت نشان داده می‌شود (درخواست‌های سول، تعهدات، مسائل باز شده) GitHub یک رزومه نیست. بلکه یک راه عالی برای نگاه کردن به نمونه کارهای توسعه‌دهندگان مانند برنامه‌های تلفن همراه، بازی‌ها، اسکریپت‌ها، افزونه‌ها و... است. مهم‌تر از همه، این امکان را به شما می‌دهد تا ببینید که چگونه توسعه‌دهندگان به‌طور داوطلبانه با همتایان خود در پروژه‌های جمعی همکاری می‌کنند.

طراحی سایت

3. در مورد استفاده آن‌ها از Stack Overflow بپرسید

Stack Overflow در ساده‌ترین شکل خود یک سایت پرسش و پاسخ در مورد برنامه نویسی کامپیوتری است. توسعه دهندگان می‌توانند در مورد هر چیزی که مربوط به برنامه نویسی است سوال بپرسند و پاسخ دهند و اعضای فعال برای پاسخ‌ها و مشارکت‌های خود امتیاز و نشان دریافت می‌کنند. این سایت دارای دانش فراوانی است و هر توسعه دهنده‌ای روزانه از آن استفاده خواهد کرد. این سایت برای اندازه گیری سطح دانش و مشارکت یک برنامه نویس در جامعه توسعه دهندگان عالی است. می‌توانید اعتبار برنامه نویسان را در Stack Overflow و همچنین پاسخ‌های برتر آن‌ها را بررسی کنید. نرخ شهرت که توسط سوال کنندگان اعطا شده است بسیار هدفمند است. کاربرانی که شهرت بالایی در Stack Overflow دارند، توسعه دهندگانی هستند که:

الف) به طور منظم در سایت فعال هستند.

ب) سؤالات مرتبط می‌پرسند

ج) به لطف تخصص خود پاسخ‌های مفیدی ارائه می‌دهند.

4. کد نویسی زنده

از آنجایی که مصاحبه‌های برنامه‌نویسی زنده، احتمالاً یکی از سخت‌ترین و استرس‌زاترین چالش‌هایی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند در فرآیند استخدام با آن‌ها مواجه شوند و معمولاً حس خوبی به آن‌ها دست نمی‌دهد. در واقع، توانایی فکر کردن، کدنویسی و برقراری ارتباط در حضور مصاحبه‌کننده بدون تمرین می‌تواند استرس‌زا باشد. با این حال، از نقطه نظر یک استخدام کننده، آزمون‌های برنامه نویسی زنده منبع اطلاعاتی واقعاً ارزشمندی هستند. این آزمون‌ها به استخدام‌کنندگان اجازه می‌دهند تا منطق یک برنامه نویس، توانایی آن‌ها برای توضیح آنچه انجام می‌دهند، نحوه تفکرشان و توانایی‌شان برای کدنویسی تحت فشار را مشاهده کنند. آن‌ها نه تنها به مصاحبه‌گران اجازه می‌دهند که در زمان واقعی، نحوه عملکرد یک برنامه نویس را به تنهایی و تنها با دانش برنامه‌نویسی به عنوان سلاح خود ببینند، بلکه مهارت‌های ارتباطی و مشارکتی را نیز در یک تیم آزمایش می‌کنند (در مورد مصاحبه‌های جمعی) .

معمولاً برنامه‌نویسی زنده از طریق اشتراک‌گذاری صفحه نمایش انجام می‌شود، جایی که به متقاضی اطلاعات مختصری داده می‌شود و سپس در حین انجام کار، کار او مشاهده می‌شود. این نوع تمرین با امتحان زمان بندی شده بسیار متفاوت است. هدف تمرین ارائه پاسخ صحیح به سوال در کوتاه‌ترین زمان نیست، بلکه هدف این است که کل جلسه را به عنوان گفتگوی سازنده در نظر بگیرید.

مصاحبه‌کنندگان ممکن است علاقه‌مند باشند ببینند مصاحبه‌شونده چه نوع سؤالاتی را برای درک مشکل پیش از عجله در حل آن می‌پرسد. آن‌ها همچنین ممکن است بررسی کنند که اگر برنامه نویس در هر نقطه‌ای با مشکل مواجه شود به آن‌ها خواهد گفت یا خودش مسئله را به چالش می‌کشد و سعی می‌کند تا آن را حل کند.

در پایان، هدف این تمرین تولید (و نه ارزیابی) یک کد کاملاً ساخته شده و کاملاً منظم نیست. در واقع، برنامه نویسی زنده این نتیجه را می‌دهد که به هر دو طرف اجازه می‌دهد تا در یک محیط پویا و محاوره‌ای یکدیگر را درک کنند.

5. آزمون‌های برنامه نویسی

تست‌های کدنویسی یکی از کارآمدترین روش‌ها برای غربالگری توسعه دهندگان قبل از استخدام است. آن‌ها یک مدل اثبات شده برای شناسایی و استخدام توسعه دهندگان ماهر ارائه می‌دهند. برنامه نویس‌ها راه حل خود را از طریق مشکلات واقعی و عملی که ممکن است در یک شرکت با آن مواجه شوند کدگذاری می‌کنند (مانند یافتن یک اشکال در یک قطعه کد معیوب یا همگام‌سازی صحیح یک برنامه چند رشته‌ای)، که به استخدام‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های کدنویسی خود را به طور عینی و کارآمد اندازه‌گیری کنند. استخدام‌کنندگان برنامه نویسان برای مدیران منابع انسانی می‌توانند تست‌های برنامه‌نویسی را با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند CodinGame راه‌اندازی کنند و متقاضیان را در یک زبان برنامه‌نویسی خاص یا از طریق چندین فناوری ( جاوا، انگولار، پایتون و ...) آزمایش کنند.

کد داوطلبان به طور خودکار تجزیه و تحلیل می شود و معیارهای عملکرد از تسلط بر زبان گرفته تا طراحی کد، خوانایی یا استحکام به استخدام کنندگان ارائه می‌شود. پس از تکمیل، یک گزارش آزمون برای دانلود و اشتراک گذاری برای مقایسه آسان و فهرست نهایی برنامه نویس‌ها در دسترس است.

این آزمون‌ها علاوه بر بهینه‌سازی فرآیند استخدام، تجربه بهتری را برای افراد برنامه نویس (در مقایسه با بحث‌های غیر فنی که اغلب در طول اولین مصاحبه انجام می‌شوند) فراهم می‌کنند. تست‌های برنامه نویسی راهی برای استخدام کنندگان است تا به توسعه دهندگان نشان دهند که با فناوری سازگار هستند.

چالش‌های کدنویسی باعث صرفه‌جویی زیادی در زمان استخدام‌کنندگان می‌شود و در عین حال استخدام‌هایشان را در بخش فنی تضمین می‌کنند. آزمون های برنامه نویسی فنی آنلاین به طور مفید جایگزین آزمون های کاغذی یا تخته‌ای می‌شوند و به توسعه دهندگان فرصتی برای نشان دادن مهارت‌های خود خارج از رزومه می‌دهند.

مطالب مشابه
Similar content
طراحی سایت یا اینستاگرام؟ کدام یک برای کسب وکار من بهتر است؟
مقالات طراحی سایت 11/20/2021 9:22:39 AM
طراحی سایت یا اینستاگرام؟ کدام یک برای کسب وکار من بهتر است؟

سوالی که شاید برای بیشتر کسانی که به تازگی کسب و کار خود را می‌خواهند شروع کنند مطرح شود، در این مقاله سعی داریم مزایا و معایب بازاریابی با هرکدام از این دو روش را توضیح داده و کمکی در راستای راه‌اندازی کسب و کار شما کنیم.

مزایا و معایب طراحی سایت وردپرس
مقالات طراحی سایت 5/26/2021 12:43:26 PM
مزایا و معایب طراحی سایت وردپرس

در این مقاله، ما به بررسی مزایا و معایب وب سایت وردپرس خواهیم پرداخت تا در مورد تأثیرگذاری وردپرس برای تجارت شما توضیح دهیم.

11 قدم برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی موفق
مقالات طراحی سایت 1/5/2021 10:52:33 PM
11 قدم برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی موفق

در این مقاله 11 اقدام قابل انجام برای بهبود وضعیت فروشگاه اینترنتی شما را بیان خواهیم کرد. این مراحل نه تنها وب سایت شما را به یک سایت حرفه ای تبدیل می کند، بلکه بر وضعیت فروش و بازاریابی شما نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15