تاثیر تصاویر بر محتوای تولید شده

1397/07/24 - 0 نظر برای این مطلب ثبت شده است
چیزهایی که در زندگی انسان ها جذاب هستند همیشه جایگاه خاصی نزد مردم دارند و همواه محبوب و پر تقاضا هستند. از این رو محتوای تولید شده نیز باید به گونه ای باشد که مخاطبین را جذب کند. در این مقاله به اهمیت وجود تصاویر در محتوا می پردازیم
تاثیر تصاویر بر محتوای تولید شده

انسان ها موجوداتی بصری هستند و ما بصورت طبیعی جذب زیبایی می شویم. تصاویر جذاب ما را جذب خود می کنند، سپس ما از آن جاذبه استفاده می کنیم تا پیامی که آن تصاویر قصد رساندش را دارد درک کنیم. تصاویر به ما کمک می کنند که نه تنها پیغام را درک کنیم، بلکه آنچه که پشت پیغام قرار دارد را دریابیم. این موضوع کمک می کند که آسان تر، سریع تر و واضح تر از یک دسته کلمات نوشته شده، مطلب را دریابیم.

فرایند تولید محتوا را با برنامه ریزی شروع کنید و پیغام، مخاطبین و هدف محتوای خود را مشخص کنید و ازمحتوای بصری قانع کننده غافل نشوید. از همان ابتدا، شما باید در نظر داشته باشید چه نوع عکس ها، تصاویر اطلاعاتی، ویدئوها، انیمیشن ها و هر نوع رسانه قدرتمندی را می خواهید به محتوای خود اضافه کنید که نتیجه آن افزایش ارزش پیغامی باشد که می خواهید به کاربران منتقل کنید. همچنین محتواهای تصویری باید به گونه ای باشد که کاربران با آن ارتباط برقرار کنند و هیچ وقت این موضوع را فراموش نکنید که خواندن تنها برای انسان ها کافی نبوده و محتوای تصویری باعث می شود مطالب راحت تر به خاطر سپرده شوند.

انواع مختلفی از رسانه های غنی بصری وجود دارند که به عینه می توانند نمایش محتوای شما را بهبود بخشند. برای شروع، محتوای وب سایت حاوی عناصر بصری مانند تصاویر یا ویدئوها هستند که باعث بهتر نمایش داده شدن محتوای شما می شوند و باعث می شود که شما به طور متوسط تا 94% بازدید کننده بیشتری داشته باشید.

تصاویر در شبکه های اجتماعی هم جایگاه خاصی دارند به طوریکه طبق آمار رسمی اعلام شده، توئیت های دارای عکس یا فیلم، به طور متوسط 35% بیش تر دیده می شوند و 28% افزایش در retweet خواهند داشت و بیش از 100 میلیون ساعت ویدئو توسط نیم میلیارد انسان هر روزه در فیسبوک دیده می شود.

چرا باید از تصاویر استفاده کرد

انسان ها به صورت کلی حس بصری را بیشتر ترجیح می دهند و نمی توان گفت تنها دلیل این موضوع این است که در زندگی مدرن خود توجه ما به موارد مختلف کوتاه شده است، بلکه، ترجیح ما به ویدئو، انیمیشن و تصاویر به این دلیل است که این موارد را سریعتر از نوشته و متن می توانیم تحلیل کنیم.

همزمان با رشد استفاده از دستگاه های مختلف در سر تا سر دنیا تعجبی ندارد که محتوای بصری به یک نیاز طبیعی جهت رسیدن به موفقیت بدل شده است. به این دلیل که این ابزارها هر کدام دارای صفحه نمایشی هستند که کمک می کنند، واقیع و داستان ها بیشتر از طریق تصاویر، ویدئو و سایر اشکال بصری گسترش یابند. احتمالا به همین دلیل است که سیسکو پیشبینی کرده است که تا سال 2021 تا 82% کل ترافیک مصرفی اینترنت توسط ویدئو ها مصرف خواهد شد.

در شرایط دیجیتالی امروز، احتمال آنکه ما جذب یک تصویر یا ویدئو شویم بیشتر از آن خواهد بود که جذب یک متن شویم و ما شاهد آن هستیم با رشد استفاده از تلفن های هوشمند و استفاده مردم از انواع اپلیکیشن موبایل و اتصال راحت تر مردم به اینترنت پر سرعت، تغییر چشم گیری در محتوای استفاده شده توسط مردم صورت گیرد.

آیا استفاده از تصاویر برای سئو مفید است

همانطور که روز به روز موتورهای جستجو تکامل یافته تر می شوند و فرایند سئو پیچیده تر می شود، به همان نسبت نحوه جستجوی افراد نیز تکامل یافته است. امروزه کاربران بر این مسئله واقفند که اگر از روش های مختلف جستجو کردن در گوگل استفاده کنند، سریعتر به نتیجه دلخواه خود می رسند و در جستجو موفق تر خواهند بود.

امروزه یکی از پارامتر های مهم گوگل برای رتبه بندی بهتر وب سایت ها رفتار کاربران در صفحه وب سایت می باشد. هرچه کاربر زمان بیشتری را در صفحه وب سایت شما باشد و جذب طراحی وب سایت و محتوای سایت شما شوند باعث می شود تا اعتبار بیشتری به دست بیاورید. از این رو تصاویر و محتوای بصری می تواند بسیار تاثیر گذار باشد زیرا این محتواها باعث می شوند تا کاربران با وب سایت شما تعامل بیشتری داشته باشند و مکث بیشتری در صفحه سایت شما داشته باشند از این رو شانس شما برای کسب رتبه های بهتر در موتورهای جستجو افزایش می یابد.

با پیشرفته شدن الگوریتم های موتورهای جستجو، هر روزه شاهد تغییرات در نحوه نمایش نتایج جستجو در موبایل و دسکتاپ هستیم. امروزه نحوه نمایش نتایج جستجو در تلفن های هوشمند کاملا متفاوت از کامپیوتر ها می باشد و در برخی از نتایج، گوگل با توجه به تشخیص خود (یا با کمک نشانه گذاری های استاندارد)، تصاویر استفاده شده در محتوا را نیز در نتایج نشان می دهد که این امر باعث می شود تا استفاده از تصاویر را بیش از پیش جدی بگیریم زیرا امروزه بیش از 50% کاربران از طریق تلفن های هوشمند به وب سایت ها مراجعه می کنند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

تاثیر تصاویر در نتیاج جستجو

نظر (0)

ثبت نظر
پیغام شما با موفقیت ثبت گردید، پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.