آیا اینستاگرام بستر مناسبی برای فروش کالا می باشد؟

1398/02/03 - 0 نظر برای این مطلب ثبت شده است
بر اساس تحقیق که شرکت فیسبوک بر روی 21000 کاربر اینستاگرام انجام داده است نشان می دهد که کاربران تعامل بسیار خوبی با برندها دارند و این برندها تاثیر بسیار زیادی بر روی آن ها می گذارد.
آیا اینستاگرام بستر مناسبی برای فروش کالا می باشد؟

بر اساس تحقیق که شرکت فیسبوک بر روی 21000 کاربر اینستاگرام انجام داده است نشان می دهد که کاربران تعامل بسیار خوبی با برندها دارند و این برندها تاثیر بسیار زیادی بر روی آن ها می گذارد.

بر اساس تحقیقی که در 13 کشور انجام شد این نتیجه حاصل شد که 66% افراد به این خاطر از اینستاگرام استفاده می کنند که می توانند مستقیما با برندها تعامل داشته باشند.

این تعامل می تواند منجر به فروش شود. در همین مطالعه 54% کاربرانی که به نظر سنجی پاسخ دادند گفتند دقیقا بلافاصله بعد از مشاهده تصویر یک محصول در اینستاگرام اقدام به خرید آن می کنند.

به علاوه 87٪ از پاسخ دهندگان این طور پاسخ دادند که پس از دیدن اطلاعات محصول در اینستاگرام اقدامات خاصی را انجام می دهند. شاید آن ها محصول را همان لحظه نخرند اما احتمالا برنامه ای برای خرید آن در آینده خواهند داشت.

تحقیقات نشان داد که کاربران در همه مراحل خرید خود از اینستاگرام استفاده می کنند و تمامی این لحظات شانسی برای شما است که بتوانید محصول خود را به کاربر بفروشید.

برخی از مردم می گویند محتوای ارائه شده توسط برندهایی که آنها فالوو می کنند بسیار جذاب است و به خاطر آن محتوا ها آن ها به فالوو کردن ادامه میدهند.در مجموع 53% پاسخ دهندگان بیان کردند که به خاطر محتوای با کیفیت برندها را دنبال می کنند.

چه محتوایی را کاربران اینستاگرام دوست دارند

اکثریت کاربران اینستاگرام ترجیح می دهند که محتوای معتبری به آنها ارائه شود بجای آنکه محتوایی که به آنها ارائه می شود فقط زیبا باشد. پس خیلی درگیر ریزه کاری نشوید و برای خلاقانه بودن محتوای خود پافشاری نکنید. فقط مطمئن شوید که محتوای شما توجه مخاطبان شما را جذب می کند.

گاهی اوقات ممکن است این محتوای جذاب توضیحات پایین تصویر شما باشد که موضوعی جذاب را بیان می کند یا ممکن است یک مسابقه باشد که در اینستاگرام به راه انداخته باشید.

زمانی که محتوای شما جذاب شد وقت تبلیغات است. در آن زمان شما می توانید تبلیغات را آغاز کنید و مخاطبین بیشتری را با محتوای درجه 1 خود آشنا کنید.

چطور از طریق اینستاگرام به کاربران محصول بفروشیم

همانطور که در بالا گفته شد اینستاگرام بستر بسیار مناسبی است که بتوانید با محتوای خوب کاربران را جذب محصول یا خدمت خود کنید. کاربران هنگام بازدید از محصولات شما وسوسه می شوند که محصول را خریداری کنند.

خیلی از اوقات این تصمیم از روی احساس است و کاربر واقعا محصول را احتیاج ندارد و اگر همان لحظه نتوانیم امکانی را برای کاربر فراهم سازیم که بتواند به راحتی محصول خود را سفارش دهد، ممکن است از سفارش محصول منصرف شود.

از این رو طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می تواند به کسب و کارهایی که در فضای اینستاگرام نیز فعالیت می کنند کمک کند تا کاربران را سریعتر به هدف خود برسانند و با راهنمایی کردن کاربران به سمت محصول مورد نظر آنها، فرایند خرید را به تکمیل کنند.

نظر (0)

ثبت نظر
پیغام شما با موفقیت ثبت گردید، پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.