website-img

نحوه اجرای مسابقه موفقیت‌آمیز در شبکه های اجتماعی

اجرای یک مسابقه در شبکه های اجتماعی می‌تواند راهی عالی برای درگیر نگه داشتن طرفدارانتان با برند شما باشد. چه کسی عاشق برنده شدن جایزه رایگان نیست؟!

اجرای یک مسابقه در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند راهی عالی برای درگیر نگه داشتن طرفدارانتان با برند شما باشد. چه کسی عاشق برنده شدن جایزه رایگان نیست؟!

اما به سادگی پست کردن "چه کسی می خواهد برنده شود ..." آسان نیست. مسابقات موفقیت‌آمیز در رسانه‌های اجتماعی نیاز به برنامه ریزی و اجرا دارد.

قبل از شروع مسابقه در رسانه‌های اجتماعی، یک چک لیست برای اجرای آن تهیه کنید.

اهداف خود را تشریح کنید

داشتن یک جایزه برای هدیه دادن دلیل کافی برای برگزاری مسابقه نیست. با پاسخ دادن به این سوال اطمینان حاصل کنید، "چه چیزی را می خواهید انجام دهید؟" و از مسابقه آنلاین خود نهایت استفاده را ببرید.

آیا به دنبال افزایش آگاهی از نام تجاری خود، افزایش تعداد دنبال‌کنندگان صفحه خود، دریافت اشتراک خبرنامه یا برای محصولات خاصی در معرض دید قرار بگیرید؟

پیشنهاد می شود مقاله آیا اینستاگرام بستر مناسبی برای فروش کالا و خدمات می باشد؟ را مطالعه نمایید.

دانستن اهداف به شما در راهنمایی روند کمک می کند.

مسابقه را تنظیم کنید

پس از تشریح اهداف، وقت آن است که مسابقه را تنظیم کنید. این وقت گیرترین مرحله است، اما با اجرای درست این مرحله از بروز مشکلات در زمان برگزاری مسابقه جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید.

پلتفرم خود را انتخاب کنید

مشخص کنید که آیا این مسابقه در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و ... اجرا خواهد شد، در حالی که از شبکه‌های اجتماعی دیگر خود برای تبلیغ متقابل مسابقه استفاده می کنید، یک پلتفرم را انتخاب کنید و به آن بچسبید. میزبانی مسابقه شما در یک پلتفرم، از سردرگمی جلوگیری می‌کند و لازم است که متناسب با قوانین مختلف در هر سیستم عامل، آن مسابقه را انجام دهید. همچنین انتخاب برنده و تجزیه و تحلیل نتایج را آسان‌تر می‌کند.

استفاده از یک برنامه شخص ثالث (برنامه‌های توسعه‌دهنده) می تواند به شما در اجرای یک مسابقه کمک کند، و بسیاری از آنها برنامه آزمایشی رایگان یا نسخه‌هایی دارند که تعداد مشخصی از ورودی‌ها رایگان هستند. گزینه های محبوب شامل Woobox ، Wishpond ، Shortstack و Rafflecopter است.

تصمیم بگیرید نوع مسابقه‌ای را که می‌خواهید داشته باشید

شرکت‌کنندگان چگونه وارد مسابقه می شوند؟ آیا آنها باید صفحه شما را دوست داشته باشند، عکسی به اشتراک بگذارند، برخی از دوستان خود را تگ کنند، از #hashtag استفاده کنند؟ در این‌جا انواع مختلفی از مسابقات وجود دارد (محبوب‌ترین آنها شامل قرعه‌کشی، ایجاد عکس / فیلم، اشتراک‌گذاری، لایک، رای‌گیری) است، و هر یک مزایا و معایب خود را دارند. به عنوان مثال، یک مسابقه قرعه کشی، مسابقه‌ای که از کاربران می‌خواهد نام و ایمیل خود را برای ورود به سیستم ارائه دهند، ساده ترین ورود برای کاربران است اما نرخ مشارکت پایینی دارد. یک مسابقه عکس یا فیلم دارای بیشترین توانایی برای مشارکت است اما نیاز به تلاش زیادی از شرکت کنندگان را دارد.

هرچه رقابت شما راحت تر باشد، احتمال ورود افراد بیشتر خواهد بود! انجام مسابقه بسیار پیچیده است (یعنی مراحل خیلی زیاد، داشتن فرم طولانی برای پر کردن و ...) مانع از ورود افراد می شود.

هنگام جمع آوری اطلاعات مربوط به مسابقه، فقط اطلاعات مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنید. درخواست اطلاعات بیشتر از حد ضروری منجر به مشارکت کمتری می‌شود. هنگام درخواست آدرس ایمیل، حتماً اطلاعات CASL را درج کنید.

قوانین را بدانید

هر بستر رسانه اجتماعی برای اجرای مسابقه قوانین خود را دارد. حتماً قوانین را بدانید. شما نمی خواهید از سایتی که ممنوع است استفاده کنید!

تعیین جایزه

برندگان چه چیزی دریافت می‌کنند؟ مسابقه‌هایی که به بهترین شکل اجرا می‌شوند دارای یک جایزه هستند که مستقیماً به شرکت شما مربوط می‌شود. شما می‌خواهید مارک تجاری خود را به بازار عرضه کنید و افرادی را جذب کنید که واقعاً به آنچه که تجارت شما ارائه می‌دهد علاقه دارند، نه "شکارچیان مسابقه" که فقط می‌خواهند چیزی کسب کنند.

ایده‌های جایزه

  • از محصولات خود استفاده کنید.
  • کارت هدیه / کوپن.
  • یک تجربه منحصر به فرد که نمی توان خریداری کرد.

اطمینان حاصل کنید که جایزه درنظر گرفته شده ارزش تلاش شما برای برنده شدن را دارد! اگر برای ورود به مسابقه زمان زیادی طول کشید و جایزه اندک مانند بطری آب باشد، انتظار ورود زیادی را نداشته باشید.

مدت مسابقه

با اجرای مسابقه خود برای مدت زمان خیلی کوتاهی، از ورودی‌های مسابقه غافل نشوید. از طرفی، علاقه خود را به افرادی که اجرای مسابقه طولانی مدت شما را دوست ندارند، ازدست ندهید. به خاطر داشته باشید که شرکت‌کنندگان برای ورود به مسابقه باید چه کاری انجام دهند و اطمینان حاصل کنید که افراد وقت کافی برای ورود را دارند. همچنین به‌ خاطر داشته باشید که اگر جایزه شما باید در یک روز مشخص استفاده شود (مانند بلیط‌های یک رویداد)، مطمئن شوید که برنده شما زمان کافی برای انتخاب جایزه و استفاده از آن را دارد.

هرگونه قانون را مشخص کنید

مسابقه خود را بسیار واضح و قابل فهم کنید. تاریخ ورود را وارد کنید، مراحلی که باید برای شرکت‌کنندگان در آن انجام شود و نحوه انتخاب و تماس با برنده را تشریح کنید.

ایجاد گرافیک برای مسابقه

برای پشتیبانی از مسابقه خود، یک گرافیک چشم نواز اضافه کنید! این می‌تواند شامل تغییر جلد یا عکس نمایه، تصاویر صفحه فرود یا خلاقیت برای پست‌های تبلیغی باشد. اطمینان حاصل کنید که تیم طراحی شما ابعاد خاصی برای هر تصویر دارد. برای مسابقات Facebook، مهم است که هنگام ایجاد گرافیک، قانون 20٪ را به خاطر بسپارید.

تبلیغ، تبلیغ، تبلیغ

فقط به این دلیل که شما مسابقه را ساختید، لزوماً به این معنی نیست که آن‌ها خواهند آمد. اطمینان حاصل کنید که طرفداران شما همه راجع به این مسابقه می‌دانند. از تمام منابع رایگان خودتان استفاده کنید: مسابقه را در همه کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و وب سایت خود تبلیغ کنید. اگر یک خبرنامه یا یک فروشگاه اینترنتی دارید، اطلاعات مسابقه را در آن وارد کنید. گزینه های پرداخت شده برای تبلیغ می تواند شامل تبلیغات فیس بوک یا پست‌های تبلیغی، توییت‌های تبلیغی توییتر یا فرصت تبلیغ در Instagram باشد.

از طرفدارانتان بخواهید که این مسابقه را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. اگر دوستان خود را به اشتراک‌گذاری ترغیب كنید، می‌توانید با ورودی‌های اضافی به آنها پاداش دهید. استفاده از یک برنامه شخص ثالث (برنامه‌های توسعه‌دهنده) می‌تواند اجرا و پیگیری این ورودی‌های اضافی را آسان کند. به شرکت‌کنندگان لینک داده می‌شود تا پس از ارسال مدرک خود، با دوستان خود به اشتراک بگذارند.‌ بدون این سیستم عامل، کاربران با پروفایل‌های خصوصی ممکن است هنگام اشتراک این مسابقه اعتبار دریافت نکنند.

مانیتور کردن

پس از اتمام مسابقه، مرتباً بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. ورودی‌های روزانه آزمون را انجام داده و به هر پیام یا پیام‌هایی که طرفداران شما درباره این مسابقه دارند، پاسخ دهید.

برندگان را اعلام کنید

پس از انتخاب برنده، آن را تبلیغ کنید! نشان دادن برنده خود ثابت می‌کند که این مسابقه جایزه داشته و واقعی بوده است. برنده را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، وب سایت یا خبرنامه خود قرار دهید.

نتیجه گیری

مسابقه شما تمام شد، برنده انتخاب شد ... اما آیا ارزش آن را داشت؟ آیا قبل از راه اندازی مسابقه اهدافی را که بیان کردید انجام داده اید؟ دفعه بعد چه کار کرده و چه کارهایی را می‌خواهید انجام دهید، مرور کنید. چگونه می‌توانید مسابقه بعدی خود را حتی بهتر برگزار کنید؟ بسته به ابزاری که شما استفاده می‌کنید، معیارهایی که قابل بررسی هستند شامل نرخ ورود و اشتراک، میزان دنبال کننده‌های جدید به دست آمده، ترافیک مراجعه به رسانه های اجتماعی به وب سایت شما و نرخ کلیک از طریق لینک‌ها می‌باشد.

این نکات ما برای برگزاری مسابقه رسانه‌های اجتماعی است! برای شما چیست؟ آیا داستان موفقیت مسابقه (یا عدم موفقیت) دارید که می خواهید آنها را به اشتراک بگذارید؟ لطفا نظرات خود را به اشتراک بگذارید!

مطالب مشابه
Similar content
Kpi های رشد یک فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟
مقالات بازاریابی اینترنتی 5/12/2021 3:02:01 PM
Kpi های رشد یک فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟

عبارت KPI (Key performance indicator) یا شاخص های کلیدی عملکرد، شاخص هایی هستند که به وسیله آن ها می توانیم میزان موفقیت کسب و کار خود را ارزیابی کنیم. ایجاد KPI هوشمند، قوی تر و با عملکرد بالاتر یک امر ضروری است، اما همچنین می تواند یک کار ترسناک باشد. پیشنهاد می‌شود برای انتخاب شاخص های بهتر از سه اصل زیر استفاده کنید.

هک رشد چیست؟
مقالات بازاریابی اینترنتی 4/17/2021 10:41:34 AM
هک رشد چیست؟

هر کارآفرین خلاق برای راه‌اندازی استارتاپ پایدار نیاز به تبلیغات موثر محصولات و خدمات خود دارد. برای هدف قرار دادن مخاطبان با وجود چالش‌های فراوان در حین تبلیغات و بازاریابی، رشد تجارت فقط با کمک استراتژی‌های هک رشد امکان پذیر است،

4 راه برای بهبود محتوای سایت به کمک شبکه‌های اجتماعی
مقالات بازاریابی اینترنتی 4/19/2020 10:01:18 PM
4 راه برای بهبود محتوای سایت به کمک شبکه‌های اجتماعی

محتوا و شبکه‌های اجتماعی به طور طبیعی با هم همکاری و از یکدیگر تغذیه می‌کنند. این همان چیزی است که استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را از بقیه جدا می‌کند. در حالی که روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود تلاش‌های شما در بازاریابی محتوایی استفاده کرد، در این پست چهار مورد از موثرترین راه‌های بهبود محتوای شما با شبکه‌های اجتماعی را خواهیم گفت.

ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15