website-img

تعداد کلمات مقاله برای کسب نتیجه در سئو

اگر شما کارشناس محتوا باشید، احتمالا قبل از تولید هر محتوا این سوال را خواهید پرسید که، محتوایی که قصد نگارش آن را دارید باید چند کلمه باشد؟ و در بیشتر مواقع هم با این جواب مواجه می شوید: "هرچه بیشتر بهتر"

در این مقاله قصد داریم یه پاسخ به این سوال شما بدهیم تا در هر شرایطی بتوانید تصمیم بگیرید که چه مقدار محتوا مناسب مقاله شما می باشد.

اگر شما کارشناس محتوا باشید، احتمالا قبل از تولید هر محتوا این سوال را خواهید پرسید که، محتوایی که قصد نگارش آن را دارید باید چند کلمه باشد؟ و در بیشتر مواقع هم با این جواب مواجه می شوید: "هرچه بیشتر بهتر"

واقعیت این است که شما در نگارش یک محتوا نباید محدود به تعداد کلمه باشید و معیارهایی مثل مخاطب، موضوع، ساختار محتوا و رسانه محتوا هستند که تعداد کلمات را مشخص می کنند. اما در این مقاله فرض بر این است که هدف از نگارش و انتشار پست، بهبود رتبه و وضعیت سئو سایت می باشد.

ایده آل ترین مقدار برای یک پست وبلاگ چقدر است؟

بر اساس گفته وب سایت < rel="noreferrer nofollow" a href="https://www.hubspot.com/" target="_blank" >hubspot ایده آل ترین تعداد کلمه برای یک پست وبلاگ در جهت تاثیر مثبت بر روی وضعیت سئو در سال 2020 بین 2100 تا 2400 کلمه می باشد. طبق گفته این وب سایت میانگین 50 مقاله پر بازدید سال 2019 در این وب سایت 2330 کلمه بوده اند.

  • لینک سازی مناسب
  • استفاده درست از structured data
  • بهینه سازی درست تصاویر و استفاده از متن جایگزین (alt)
  • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
  • دستیابی به domain authority بالا
  • استفاده از عکس و فیلم در متن
  • دریافت سوشال سیگنال مناسب برای پست وبلاگ

چه تعداد کلمه برای دریافت Lead از کاربر مناسب است؟

قبل از اینکه به این بحث بپردازیم اول توضیح دهیم که Lead چیست؟

کلمه LEAD به معنی مدرک است و در اینجا منظور از دریافت lead یعنی اینکه کاربر را متقاعد کنیم تا فرمی را پر کند و اطلاعات خود را در وب سایت ثبت نماید.

متاسفانه همواره تفاوت هایی بین محتوایی که برای وب سایت ترافیک ایجاد می کند با محتوایی که lead (یا کاربر جدید) ایجاد می کند، وجود دارد و یک محتوا نمی تواند هر دو کار را با هم انجام دهد.

معمولا محتواهایی که ترافیک بیشتری ایجاد می کنند توسط بازه بیشتری از مخاطبان جستجو می شود و عمومی تر هستند و مخاطبان آن محتوا ارتباط نزدیکی با کسب و کار شما ندارند. یا به عبارت دیگر جنس این مخاطبان با مخاطبانی که مشتری شما هستند متفاوت است.

وب سایت hubspot در این حوزه نیز 50 تا از پست های وبلاگی که بیشترین lead را در سال 2019 ایجاد کرده اند را بررسی کرده است تا ببیند چه تفاوتی بین طول محتواهایی که بیشترین ترافیک را داشته اند با محتواهایی که بیشترین lead را داشته اند وجود دارد.

بر اساس داده های این سایت ایده آل ترین طول محتوا برای دریافت اطلاعات از کاربر، 2500 کلمه می باشد و طولانی ترین پستی که lead بالایی دریافت کرده است 8197 کلمه بوده است.

در نتیجه اگر هدف شما جمع کردن دیتا از مشتریان می باشد، نوشتن پست های طولانی می تواند به شما کمک کند. از دید کاربران محتوای طولانی تر نشان دهنده دانش و اعتبار بالای شما در آن حوزه می باشد، به ویژه اگر آن محتوا برای مخاطبان خاصی باشد.

هرچه مطلب شما عمق بیشتری داشته باشد و کامل تر باشد، شانس شما برای کسب رتبه توسط گوگل بیشتر می شود. و هرچقدر موضوع پست شما تخصصی تر باشد شانس شما برای تبدیل خوانندگان به مشتری بیشتر خواهد شد.

حداقل طول پست وبلاگ چقدر باید باشد

از نظر فنی، هیچ حداقلی برای طول پست وبلاگ وجود ندارد. اگرچه افزونه yoast وردپرس توصیه می کند که پست وبلاگ حداقل 300 کلمه باشد.

همانطور که در بالا بررسی کردیم طبق داده های سایت هاب اسپات، پیشنهاد می شود نوشتن پست های طولانی تر را در دستور کار خود قرار دهید. این کار باعث می شود تا وب سایت شما اعتبار بیشتری نزد موتورهای جستجو دریافت کند و حتی به محتواهای کوتاه تر کمک کند تا رتبه بهتری بگیرند.

طبق گفته Aja Frost مدیر محتوای سایت هاب اسپات، "به طور کلی، کسب رتبه برای محواهای طولانی تر راحت تر می باشد."

هرچند محتواهای طولانی تر، برای سئو و دریافت lead بهتر هستند اما ما نمی گوییم که تک تک محتواهای وبلاگ شما باید بیشتر از 2000 کلمه باشد. اگر شما احساس کردید که با 300 یا 800 یا 1000 کلمه توانسته اید کل موضوع پست خود را پوشش دهید، قطعا ایده آل ترین طول محتوا همان است.

گوگل هرگز برای رتبه بندی تعداد کلمه را نمی شمارد

همواره در نظر داشته باشید که گوگل هرگز تعداد کلمه را برای رتبه بندی سایت ها نمی شمارد.

اینکه طبق تحقیق های هاب اسپات پست هایی که تعداد کلمه بیشتری داشته اند رتبه بهتری گرفته اند نباید شما را گمراه کند و به این موضوع دقت کنید که هاب اسپات یک وب سایت در حوزه آموزش دیجیتال مارکتینگ می باشد و این تحقیق صرفا بر روی محتوای وبلاگ صورت گرفته است.

تاثیر طول محتوا در سئو سایت

قطعا نتیجه این تحقیق برای یک وب سایت فروشگاهی متفاوت خواهد بود. هر چند برای بخش وبلاگ همه سایت ها این تحقیق می تواند مورد تایید باشد ولی نمی توان به صورت کلی گفت که اگر می خواهید رتبه بالا و lead بالایی دریافت کنید حتما باید طول محتوای صفحه شما N کلمه باشد.

به جای تمرکز بر روی تعداد کلمه کارهای زیر را انجام دهید

1- نتایج جستجو را در کلمات کلیدی خود بررسی کنید و ببینید در نتایج چه فضای خالی وجود دارد که به آن پرداخت نشده است و شما بر روی آن حوزه کار کنید.

2- خلاقیت به خرج دهید: اکر بتوانید پاسخ سوال مخاطبتان را راحت تر و در دسترس به او بدهید، قطعا رتبه شما بهتر خواهد بود. فرض کنید وب سایتی الف در جواب سوالی 3000 کلمه محتوا بدون هیچ عکسی تولید کرده است.

وب سایت "ب" محتوای 2000 کلمه ای دارد اما در پاسخ سوال مخاطب از تصاویر نیز استفاده کرده است.

و وب سات "ج" فقط محتوای 800 کلمه ای دارد اما با یک ویدیو جذاب، پاسخ سوال را داده است.

قطعا در این سه حالت مخاطب رضایت بیشتری از وب سایت ج دارد. در نتیجه موتور جستجو نیز رتبه بهتری به آن وب سایت خواهد داد.

3- هدف خود را با هدف محتوا و هدف کاربر انطباق دهید.

اگر هدف محتوای شما کمک به کاربران برای حل مساله ای خاص است که پاسخی راحت دارد، احتمالا نیاز به صد ها کلمه برای آن محتوا نخواهید داشت. به عنوان مثال اگر به کاربری که قیمت دلار را جستجو می کند 2000 کلمه محتوا نمایش دهیم قطعا کار درستی نخواهد بود.

به همین ترتیب اگر در تلاش برای حل یک مساله پیچیده هستید و برای حل آن مسائله از تعداد زیادی منابع و اطلاعات استفاده کرده اید که آن ها هم به راحتی در دسترس نیستند و یک پاسخ خیلی خاص را آماده کرده اید، قطعا 2000 و 3000 کلمه برای محتوای شما بسیار کوتاه می باشد.

زمانی که پست وبلاگ شما به صورت کامل و جامع مطلبی را توصیف می کند، کاربران ناخودآگاه به آن مطلب اعتماد می کنند و در ذهن خود آن مطلب را به عنوان یک مرجع در نظر خواهند گرفت.

مطالب مشابه
Similar content
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو
مقالات سئو 12/5/2023 1:31:59 PM
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو

ممکن است هر کسب و کاری به دلایل مختلف نیاز به تغییر وب سایت خود را داشته باشد، از سوی دیگر در هنگام طراحی مجدد سایت، ممکن است رتبه بندی و سئو سایت شما به خطر بیفتد. مواردی برای بررسی وجود دارند تا مطمئن شوید که طراحی مجدد وبسایت بر سئو و رتبه سایت شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت
مقالات سئو 9/12/2023 12:46:51 PM
کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت

هوش مصنوعی به شبیه‌سازی فرآیندهای هوش انسانی را که توسط ماشین‌های کامپیوتری انجام می‌شود، می‌گویند. هوش مصنوعی کاربردهای زیادی دارد و در بیشتر حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Core Web Vitals  چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟
مقالات سئو 8/22/2021 4:07:17 PM
Core Web Vitals چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟

گوگل قابلیت های اندازه گیری Core Web Vitals را در بسیاری از ابزارهای موجود خود گنجانده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این پارامترها و نحوه اندازه گیری آن ها صحبت کنیم.

ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15