website-img

کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت

هوش مصنوعی به شبیه‌سازی فرآیندهای هوش انسانی را که توسط ماشین‌های کامپیوتری انجام می‌شود، می‌گویند. هوش مصنوعی کاربردهای زیادی دارد و در بیشتر حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به شبیه‌سازی فرآیندهای هوش انسانی را که توسط ماشین‌های کامپیوتری انجام می‌شود، می‌گویند. هوش مصنوعی کاربردهای زیادی دارد و در بیشتر حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه در مجله شرکت طراحی سایت زاوش، کاربرد آن‌ را توضیح خواهیم داد.

 

هوش مصنوعی در سئو

انواع هوش مصنوعی

هوش مصنوعی از نظر کاربرد و شباهتش به تفکر انسانی به 4 دسته تقسیم می‌شود: ماشین‌های انفعالی، ماشین‌های دارای حافظه محدود، نظریه ذهن و هوش مصنوعی خودآگاه.

 

کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت

رسیدن به موفقیت در seo هدف هر سایتی است تا بتواند رتبه بالاتردر گوگل کسب کرده و در نتیجه ترافیک بیشتری بدست آورد. رسیدن به این هدف آسان نیست زیرا الگوریتم‌های گوگل هر روز در حال تغییر هستند، اما پیشرفت در این زمینه با هوش مصنوعی ممکن شده است.

هوش مصنوعی با تکنولوژی خود توانسته اطلاعات کافی برای تصمیم‌گیری هوشمندانه را جمع آوری کند و به صاحبان کسب و کار کمک کند تا با خلاقیت و نوآوری، سئو سایت خود را بهبود بخشند. در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

کاربرد هوش مصنوعی در پردازش تصاویر

کاربرد هوش مصنوعی به پردازش تصویر نیز رسیده است و توانسته قابلیت تشخیص چهره را به مرحله عملی برساند، این فناوری جدید به شناسایی و تشخیص اشیا در تصویر  یا ویدیو کمک می‌کند و به همین علت در دنیا مورد استقبال قرار گرفته است.

 

کاربرد هوش مصنوعی در فایل صوتی و تصاویر

کاربرد هوش مصنوعی در فایل‌های صوتی نیز دیده می‌شود به عنوان مثال تشخیص صدا، تبدیل عکس به متن و... مواردی هستند که هوش مصنوعی توانایی انجام آن‌ها را دارد. امروزه ابزاری با استفاده از هوش مصنوعی تحت وب  و به‌صورت آنلاین موجود است که تمام این خدمات را انجام می‌دهد.

 

 الگوریتم های مهم گوگل در هوش مصنوعی

همیشه وب‌سایت‌ها در تلاش بودند تا در رتبه اول صفحه سرچ گوگل قرار بگیرند و گوگل با ارائه الگوریتم‌های هوش مصنوعی پیچیده این کار را برای صاحبان سایت سخت کرده است، نتیجه استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی این بوده است که کاربران نتایج هدفمندتری را با جستجوی خود به دست می‌آورند و می‌توانند به درستی به سوال‌های خود پاسخ دهند. یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای اینکه در دام این الگوریتم‌های سخت‌گیر گوگل نیفتیم، اقدام به تولید محتوای با کیفیت است. اگر کمی عقب‌تر برویم، علاوه بر تولید محتوا و سئو،  هوش مصنوعی به کمک طراحان سایت آمده و طراحی سایت را برای برنامه‌نویسان راحت‌تر کرده است.

 

هوش مصنوعی در سئو


 

الگوریتم RankBrain

اصلی‌ترین بخش هوش مصنوعی گوگل الگوریتم رنک برین است. این الگوریتم مهم به شما کمک می‌کند تا نسبت به موضوعات مرتبط با جستجوی شما اطلاعات به‌دست بیاورد و لیست نتایج هدفمندتری را به شما نشان ‌دهد و از نمایش موضوعات مشابه اشتباه که معنای متفاوتی دارند جلوگیری می‌کند.

 

الگوریتم Neural Matching

این الگوریتم به اسم الگوریتم تطبیق عصبی شناخته می‌شود و مانند دیگر الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌تواند نتایج را نزدیک به مفاهیم دقیق نشان دهد. این الگوریتم اهمیت زیادی به محتوا داده و هنگام جستجو محتواهایی را به شما نشان می‌دهد که کلمات مترادف بیشتری را در خود دارند، این الگوریتم در زمینه تبدیل کلمات بهم ریخته و مطابقت دادن آن‌ها با محتوای داخلی صفحات، توانسته نتایج جستجو را برای افراد بسیار کارآمد کند و در رتبه بندی بسیاری از وب سایت‌ها تغیراتی را ایجاد کرده است.

 

الگوریتم BERT

الگوریتم BERT در اصل مخفف عبارت Bidirectional Encoder Representations from Transformers است. هوش مصنوعی گوگل در گذشته کلمات را یک به یک و تحت اللفظی بررسی  و از معنای آن گذر می‌کرده است، اما امروزه با استفاده از این اگوریتم هوش مصنوعی درک بهتری از معنای لغوی و هدف کاربران پیدا کرده و به کمک پردازش زبان طبیعی (NLP)، درک زبان طبیعی (NLU) و تجزیه و تحلیل احساسات می‌تواند رابطه هر کلمه را با سایر کلمات یک جمله را درک نماید و نتایج دقیق‌تری را به شما نمایش دهد.

 

الگوریتم MUM

الگوریتم MUM مخفف عبارت Multitask Unified Model است. گوگل از این الگوریتم به عنوان یک نسخه بسیار قدرتمندتر از الگوریتم BERT استفاده می‌کند. این الگوریتم با بهره گیری از تکنیک‌های بهتر و قوی‌تری از هوش مصنوعی قادر به درک هدف کلمات در جستجوها شده است. به طور مثال اگر سرچ کنید که "من به دریای کارائیب سفر کرده‌ام، حال درحال سفر به دریای سرخ هستم"،الگوریتم مام در واقع می‌تواند پشت زمینه کلمات جستجو را درک کند. این الگوریتم می‌تواند اطلاعاتی در مورد شباهت‌ها و تفاوت‌های دو دریا را به شما نشان دهد، همچنین لینک‌های مفید دیگر درباره راه رسیدن به دریای سرخ یا تجهیزات لازم برای سفر را به شما نشان دهد. اما در هر صورت برای یافتن اطلاعات کامل‌تر بهتر است به‌صورت جداگانه آن‌ها را جستجو کنید.

 

ابزارهای سئو مبتنی بر هوش مصنوعی کدامند؟

حال که گوگل با استفاده از الگوریتم های دقیق و هوش مصنوعی در رتبه بندی سایت‌ها تغییراتی ایجاد کرده ابزارهایی را برای سئو مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با استفاده از آن‌ها سئو سایت خود را ارزیابی کرده و رتبه سایت خود را بالا ببرید.

ابزارهایی از قبیل:

 

  •     Alli AI

اولین ابزار سئوی هوش مصنوعی که در صدر فهرست ما قرار دارد، Alli AI است که ویژگی‌های فراوانی را برای آسان کردن مدیریت و بهینه‌سازی سئوی سایت به شما ارائه می‌دهد. با Alli AI، بهبود سئوی داخلی با ایجاد قوانینی در جهت بهینه سازی در تمام صفحات سایت، تنها با یک کلیک انجام می شود. این ابزار همچنین می‌تواند عناوین صفحه، توضیحات متا دیسکریپشن و تغییرات محتوا را برای صفحات و پست‌های شما در سراسر سایت ایجاد کند و به شما امکان می‌دهد در زمان کمتری کارهای بیشتری را انجام دهید.

 

  •     SemRush

Semrush یکی از ابزارهای کاربردی و شناخته شده  در جهت سئوی سایت است. این ابزار به شما امکان می‌دهد تحقیقات کلمات کلیدی را به درستی انجام دهید، سئوی صفحه را بهینه کنید، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و تحلیل رقبا را انجام دهید، به شما در پیکربندی SEO، ایجاد لینک‌ها و یافتن کلمات کلیدی و سایر کارها کمک می‌کند.

 

  • Surfer SEO

ابزار بعدی سئو در هوش مصنوعی Surfer SEO است . از یک مدل پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می‌کند تا به شما کمک کند سئوی داخلی سایت خود را بهبود ببخشید. همچنین، به طور یکپارچه با وردپرس و دیگر پلتفرم‌های CMS ادغام می‌شود و بهینه‌سازی سئوی محتوا را آسان می‌کند. این کار را با تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و محتوای سایت‌های رقیبان شما و اجرای آن از طریق یک NLP انجام می‌دهد و سپس پیشنهاد می‌کند که چقدر باید از کلمات کلیدی مد نظرتان در محتوای خود استفاده کنید. همچنین بینشی در مورد تعداد کلمه  در محتوا، عناوین،  چینش پاراگراف‌ها و تصویر یک پست ارائه می دهد.

  • frase

ابزار بعدی Frase ، یکی از بهترین ابزارهای نوشتن محتوا با هوش مصنوعی است که از قدرت هوش مصنوعی برای کمک به شما در ایجاد محتوای با کیفیت در کسری از زمان استفاده می‌کند. این ابزار می تواند به شما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی را شناسایی کنید، محتوای فعلی خود را بهینه کنید و شانس بیشتری برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو به شما می‌دهد. گفته می شود، با Frase، بینشی در مورد نحوه عملکرد وب سایت خود در برابر رقبا از نظر سئو به دست خواهید آورد.

  •   Diib

Diib یکی دیگر از ابزارهای سئو در هوش مصنوعی است که مجموعه جامعی از خدمات را در جهت سئوی  سایت به شما ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا رتبه‌بندی خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهید،  فرصت‌های بهینه‌سازی را برای رشد کشف کنید و از استراتژی‌های رقبای خود آگاهی پیدا کنید. برخلاف سایر ابزارهای موجود در این لیست، Diib با ارائه خدمات ارزشمندی مانند تحلیل المان‌های تاثیرگذار در سرعت صفحه، تجزیه و تحلیل عملکرد شما در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک و همچنین هشدارهایی برای مواردی که نیاز به توجه فوری دارند، بسیار فراتر از انتظار پیش رفته است.

 

  • SE Ranking

Ranking SE ، ابزار بعدی در سئوی هوش مصنوعی، دارای ویژگی‌های بسیار خوبی است که می‌تواند ترافیک ارگانیک وب‌سایت شما را افزایش دهد. یکی از ویژگی‌های برجسته آن ردیاب رتبه است که به شما امکان می‌دهد عملکرد کلمات کلیدی خود را کنترل کرده و آن‌ها را با رقبای خود مقایسه کنید. علاوه بر این، ابزار ممیزی سایت مبتنی بر هوش مصنوعی یک نمای کلی از وب سایت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ابزارهای سئوی هوش مصنوعی می‌توانند راهی عالی برای بهبود رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو ارائه دهند. از بین تمام محصولات در لیست، Alli AI به عنوان موثرترین آن‌ها شناخته شده است و بعد از آن Semrush یکی دیگر از گزینه های عالی است که می‌توان از آن کمک گرفت.

 

آینده هوش مصنوعی در سئو

 

هوش مصنوعی در سئو

 

ورود هوش مصنوعی به عرصه کار باعث شده است تا بسیاری از مشاغل نگران از بین رفتن و جایگزینی شغل خود توسط هوش مصنوعی باشند، اما این موضوع درباره سئو صادق نخواهد بود. هوش مصنوعی وارد بازار کار سئو شده است تا مشاوره سئو با استفاده از آن‌ بتواند بهتر و بهینه‌تر فعالیت کند و در نتیجه مشاوران و متخصصین سئو بتوانند استراتژی جامع‌تر، تولید محتوای باکیفیت‌تر و تجزیه و تحلیل دقیق‌تری را به صاحبان کسب و کار ارائه دهند.

مطالب مشابه
Similar content
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو
مقالات سئو 12/5/2023 1:31:59 PM
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو

ممکن است هر کسب و کاری به دلایل مختلف نیاز به تغییر وب سایت خود را داشته باشد، از سوی دیگر در هنگام طراحی مجدد سایت، ممکن است رتبه بندی و سئو سایت شما به خطر بیفتد. مواردی برای بررسی وجود دارند تا مطمئن شوید که طراحی مجدد وبسایت بر سئو و رتبه سایت شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

Core Web Vitals  چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟
مقالات سئو 8/22/2021 4:07:17 PM
Core Web Vitals چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟

گوگل قابلیت های اندازه گیری Core Web Vitals را در بسیاری از ابزارهای موجود خود گنجانده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این پارامترها و نحوه اندازه گیری آن ها صحبت کنیم.

کاربرد page experience در سرچ کنسول چیست؟
مقالات سئو 4/25/2021 12:02:12 PM
کاربرد page experience در سرچ کنسول چیست؟

هدف اصلی page experience در سرچ کنسول این است که کاربران ابزار بیشتری برای بهبود وضعیت وب سایت خود داشته باشند. این امکان قبل از به روزرسانی الگوریتم page experience ارائه شده است تا ابزار بیشتری برای بهبود وضعیت سایت داشته باشیم.

ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15