website-img

پارامترهای تاثیر گذار بر روی قیمت یک اپلیکیشن موبایل چیست

قیمت یک اپلیکیشن به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم. پارامترهای ذکر شده در این مقاله بسیار تاثیر گذار می باشند و در زمان تصمیم گیری برای توسعه یه اپلیکیشن باید به آن ها توجه کنید.

ما در نسلی زندگی می کنیم که مردم به تلفن های هوشمند خود متصل هستند و برای کارهای روزمره خود از تلفن های هوشمند استفاده می کنند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2022 بیش از 258.2 اپلیکیشن موبایل دانلود خواهد شد.

از میانگین زمان روزانه استفاده از تلفن های همراه، مقدار زیادی متعلق به کار کردن با اپلیکیشن های موبایل می باشد.

هر روز بر کسب و کارهای پیشرویی که به لزوم استفاده از اپلیکیشن موبایل پی می برند افزوده خواهد شد.

بر خلاف فرضیه ای که اکثر صاحبین کسب و کار دارند این است که داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار، از امور گران قیمت است. این موضوع را مد نظر داشته باشید که با با هر بودجه ای می توانید یک اپلیکیشن موبایل داشته باشید.

هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل

اگر این مطلب را به این منظور می خوانید که یک قیمت مشخص برای طراحی اپلیکیشن موبایل دریافت کنید، قطعا ناامید خواهید شد. زیرا طراحی اپلیکیشن موبایل قیمت استاندارد و ثابتی ندارد.

قیمت یک اپلیکیشن به تعدادی فاکتور بستگی دارد مثل انتخاب پلتفرم اپلیکیشن، تکنولوژی ساخت اپلیکیشن، مدل کسب و کار اپلیکیشن و همچنین به نوع توسعه دهندگانی که اپلیکیشن را تولید می کنند.

در ادامه به بررسی فاکتورهای تاثیر گذار بر روی قیمت اپلیکیشن های موبایل می پردازیم.

مدل کسب و کار اپلیکیشن

اگر شما یک کسب و کاری دارید و قصد دارید تا هزینه طراحی اپلیکیشنی را تخمین بزنید، ابتدا باید مدل کسب و کار اپلیکیشن مورد نظر را مشخص نمایید. مشخص نمایید که هدف شما از طراحی این نرم افزار چیست؟ راه های درآمد زایی اپلیکیشن چه چیزهایی خواهد بود؟ چه زمانی و از چه طریقی به نقطه سر به سر خواهید رسید؟

مشاهده تعداد از اپلیکیشن های مشابه کمک میکند تا بتوانید مدل کسب و کار اپلیکیشن خود را مشخص نمایید و بتوانید ارزش افزوده ای علاوه بر اپلیکیشن های موجود به مخاطبان خود بدهید.

طراحی مدل کسب و کار به شما کمک می کند تا نوع اپلیکیشن مورد نظر و دامنه امکانات اپلیکیشن مشخص شود. بعد از مشخص شدن مدل کسب و کار شما می توانید پارامترهای دیگری که بر روی قیمت اپلیکیشن تاثیر گذار هستند را مشخص نمایید.

نوع تکنولوژی ساخت اپلیکیشن

تکنولوژی ساخت اپلیکیشن یکی از پارامترهای بسیار مهم در تعیین قیمت اپلیکیشن می باشد. در ادامه به بررسی تکنولوژی های ساخت اپلیکیشن موبایل می پردازیم:

اپلیکیشن های Native

این اپلیکیشن ها با زبان های اختصاصی سیستم عامل ها نوشته می شوند و از عملکرد و کارایی بالایی برخوردار هستند. زبان های native سیستم عامل ios، زبان Swift یا Objective C می باشد و برای سیستم عامل اندروید زبان های java یا Kotlin می باشد.

بزرگترین مزیت توسعه اپلیکیشن ها به این روش کارایی (performance) بالای نرم‌افزار است، زمانی که شما برنامه خود را بصورت Native می‌نویسید کدهای شما به زبان ماشین کامپایل خواهند شد که همین موضوع باعث می‌شود شما حداکثر بازدهی ممکن از نرم‌افزار را داشته باشید.

دیگر مزیت این اپلیکیشن ها این است که توسعه دهنده به تمامی امکاناتی که سیستم عامل به برنامه نویس می دهد دسترسی دارد و هر امکانی قابل پیاده سازی می باشد.

اپلیکیشن های Hybric

به زبان ساده اپلیکیشن های hybrid در واقع همان وب سایت هستند اما با این تفاوت که در قالب اپلیکیشن به کاربر نمایش داده می شوند و کاربر نیازی نداری که مرورگر خود را باز کند.

اپلیکیشن های Hybrid توسط HTML و CSS و JavaScript توسعه داده می‌شوند و سپس توسط نرم‌افزارهای مانند Cordova به اپلیکیشن Native تبدیل می‌شوند.

از مزایای این اپلیکیشن ها این است که برای هر دو پلتفرم اندروید و ios یک بار توسعه داده می شوند. اما کارایی اپلیکیشن به نسبت native پایین تر خواهد بود.

در مجموع برای اپلیکیشن هایی که قرار است یک کسب و کار جدی باشند و امکانات جدیدی به آن ها اضافه خواهد شد، پیشنهاد می شود که از زبان های native استفاده شود.

انتخاب سیستم عامل

دو سیستم عامل محبوب برای ساخت اپلیکیشن های موبایل اندروید و ios می باشند. هر دو این دو سیستم عامل برای توسعه نرم افزار پیشنهاد می شود.

بهترین حالت سرمایه گذاری این است که نرم افزار برای هر دو سیستم عامل توسعه داده شود. در صورتی که هزینه هر دو اپلیکیشن در ابتدا بالا باشد، می توانید با یکی از سیستم عامل ها کار را شروع کنید، سپس سراغ سیستم عامل بعدی بروید.

تاثیر سیستم عامل بر قیمت اپلیکیشن موبایل

بدون شک اندروید دارای کاربران بیشتری می باشد زیرا سیستم عامل اندروید بر روی برندهای مختلفی از تلفن های هوشمند سوار شده است اما فقط کاربران تلفن های هوشمند اپل از سیستم عامل ios استفاده می کنند.

از این رو اگر فقط می خواهید بر روی یک سیستم عامل، اپلیکیشن را توسعه دهید بهتر است ابتدا طراحی اپلیکیشن اندروید را در دستور کار خود قرار دهید.

امکانات اپلیکیشن

در صورتی که امکانات پیچیده ای برای اپلیکیشن انتخاب کنید، هزینه توسعه آن افزایش می یابد.

به عنوان مثال اپلیکیشنی که برای ورود کاربران از یک سیستم ساده شماره موبایل و کلمه عبور استفاده می کند در برابر اپلیکیشنی که همانند شبکه های اجتماعی این امکان را به کاربر بدهد که از سیستم احراز هویت دو مرحله ای ( Two factor authentication) استفاده کند، هزینه متفاوتی خواهد داشت.

امکاناتی همانند پرداخت، جستجو، خرید، نمایش کاربران دیگر در نقشه، ارسال نوتیفیکیشن، امکان چت حتما باید هنگام برآورد قیمت ذکر شود زیرا مواردی هستند که تاثیر زیادی بر روی قیمت اپلیکیشن دارند.

طراحی واسط کاربری اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن یکی از ویژگی های حیاتی اپلیکیشن می باشد. در اپلیکیشن های تعاملی با کاربر میزان حفظ کاربر در اپلیکیشن یکی از پارامترهایی می باشد که باید در طراحی رعایت گردد.

یک طراحی خوب باید امکانات اپلیکیشن را با المان های ظاهری به گونه ای ترکیب کند تا میزان حظور کاربر در اپلیکیشن را افزایش دهد.

در زمان طراحی سایت و اپلیکیشن، رقم زدن یک حس خوب برای کاربر هنگام استفاده از اپلیکیشن یکی از پارامترهایی است که می تواند موفقیت اپلیکیشن شما را تضمین کند.

نتیجه گیری

اگر به دنبال توسعه یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار خود هستید، ارزان ترین روش این است که با سرویس های اپلیکیشن ساز خودتان اقدام به تولید اپلیکیشن کنید. یا اگر به دنبال روش های ارزان دیگر هستید می توانید در سایت هایی که مربوط به فریلنسر ها هست ( مثل پونیشا) پروژه خود را تعریف کنید و با قیمتی خیلی پایین اپلیکیشن خود را طراحی کنید.

اما اگر می خواهید یک کسب و کار جدی و بر روی بستر تلفن های هوشمند آغاز کنید بهتر است که با یک شرکت قوی که به صورت تخصصی، کار توسعه اپلیکیشن موبایل انجام می دهد، کار را آغاز کنید.

شرکت زاوش با دارا بودن تیمی با تجربه در حوزه توسعه نرم افزار و توسعه اپلیکیشن می باید می تواند شریکی مطمئن جهت انجام کلیه پروژه های نرم افزاری سازمان ها باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه اپلیکیشن های موبایل می توانید با شماره تلفن 02126910970 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه
Similar content
تفاوت اپلیکیشن موبایل Native (بومی) با اپلیکیشن های Hybrid (ترکیبی) چیست؟
مقالات طراحی اپلیکیشن موبایل 12/19/2021 3:46:58 PM
تفاوت اپلیکیشن موبایل Native (بومی) با اپلیکیشن های Hybrid (ترکیبی) چیست؟

گوشی‌های هوشمند در عصر مدرن به ابزاری بسیار کاربردی تبدیل شده‌اند، زیرا مزایای متعددی مانند ارتباط فوری از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی، گشت و گذار در وب، سرگرمی، GPS و سایر برنامه‌های کاربردی را ارائه می‌کنند.

هر آنچه در مورد دسترسی های اندروید باید بدانید
مقالات طراحی اپلیکیشن موبایل 1/23/2019 3:11:30 PM
هر آنچه در مورد دسترسی های اندروید باید بدانید

در هر اپلیکیشن اندروید فعالیت های زیادی می تواند صورت گیرد. بسیاری از این فعالیت ها می توانند پشت پرده باشند و اصلا کاربر از آن ها اطلاعی نداشته باشد. جهت جلوگیری از این فعالیت ها باید به پرمیشن های هر اپلیکیشن دقت کرد.

Google play Protect  چیست
مقالات طراحی اپلیکیشن موبایل 12/22/2018 3:09:18 PM
Google play Protect چیست

اندروید یک سيستم عامل باز و انعطاف پذیر است و همه چیز به انتخاب شما برخواهد گشت متاسفانه این انعطاف پذیری، مسائل امنیتی بالقوه بیشتری را به همراه دارد اما play protect کمک می کند تا این مسائل حل شوند.

ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15