website-img

نظرسنجی از کارفرمایان سئو

در یک نظر سنجی از کسب و کارهای آمریکا متوجه شدیم که مردم چقدر از زمان خود را صرف سئو می کنند و مردم در کجاها دنبال خدمات سئو هستند و چرا مردم یک آژانس ارائه دهنده خدمات سئو را انتخاب می کنند و موارد دیگر

در ماه جولای سال 2019 سایت backlinko یک نظرسنجی از کسب و کارهای آمریکایی انجام داد تا جایگاه صنعت سئو در بین کسب و کارهای را متوجه شود.

در نتایج این نظرسنجی موارد زیر را متوجه خواهیم شد:

 • مردم چقدر از زمان خود را صرف سئو می کنند.
 • مردم در کجاها دنبال خدمات سئو هستند.
 • چرا مردم یک آژانس ارائه دهنده خدمات سئو را انتخاب می کنند.
 • چرا مردم تصمیم می گیرند دیگر با خدمات دهنده سئو خود کار نکنند.
 • و موارد دیگر که در ادامه خواهیم خواند.

متوسط هزینه پرداختی هر کسب و کار برای سئو چقدر است؟

به طور متوسط ماهیانه کمتر از 500 دلار صرف سئو می شود. و شرکت های کوچک ماهیانه 497 دلار هزینه خدمات سئو را انجام می دهند.

هرچند بازه هزینه های انجام شده برای سئو و بهینه سازی سایت بسیار گسترده بود. نیمی از پاسخ دهندگان گزارش دادند که سالیانه کمتر از 1000 دلار هزینه برای سئو پرداخت می کنند. 14% بیشتر از 5000 دلار در سال هزینه می کنند و فقط 2% از کاربران بیشتر از 25 هزار دلار در سال برای سئو هزینه می کنند.

هزینه سئو شرکت ها

همچنین متوجه شدیم که اژانس های سئو هزینه بیشتری نسبت به فریلنسر ها دریافت می کنند. تعداد آژانس هایی که بین 1000 تا 2000 دلار در ماه برای سئو دریافت می کنند دو برابر تعداد فریلنسر ها بود. و بیشتر فریلنسر ها بین 500 تا 1000 دلار بودند.

هزینه دریافتی شرکت های سئو در مقایسه با فریلنسرها

آژانس ها بیشتر تمایل دارند روی پروژه هایی که رنج بالایی دارند کار کنند. (مشتریانی که سالیانه بین 10 تا 25 هزار دلار برای سئو هزینه می کنند)

همانطور که می بینید 24% کسب و کارهای کوچک که با آژانس های سئو کار می کنند بین 10 تا 25 هزار دلار در سال پرداخت می کنند در مقایسه با 2% آنها که با فریلنسر ها کار می کنند.

هزینه ماهیانه سئو به میزان رضایت مشتری بستگی دارد.

آیا وقتی مشتریان به سراغ مشاور سئو می روند می دانند چه خواسته ای دارند؟

بر اساس تحقیقات ما پاسخ این سوال مثبت است.

ما متوجه شدیم که مشتریانی که بیشتر از 500 دلار در ماه هزینه می کنند 53.3% از مشتریانی که کمتر از این مبلغ هزینه می کنند از نتیجه رضایت دارند.

همچنین ما رابطه مستقیمی بین عدم رضایت مشتریان و هزینه پرداختی آن ها پیدا کردیم.

به طور خاص، صاحبان کسب و کارهایی که ماهیانه کمتر از 500 دلار هزینه کرده بودند 75% ناراضی تر از آن هایی بودند که بیش از 500 دلار در ماه در سئو سرمایه گذاری کرده بودند.

کسب و کارها برای یافتن متخصص سئو از چه طریقی عمل می کنند؟

وقتی شخصی نیاز به یک آژانس سئو دارد چگونه آن را پیدا می کند؟

بر اساس نظر سنجی ما مردم برای یافتن آژانس سئو بیشتر به پیشنهاد دوستان، نتایج موتورهای جستجو و ابزارهای آنلاینی که مردم در آن ها نظر می دهند اعتماد می کنند.

بیشتر مشتریان سرویس دهندگان سئو را از طریق معرفی یا گوگل انتخاب می کنند

تعداد کمی از مردم بر اساس تبلیغات آنلاین و آفلاین متخصص سئو را انتخاب می کنند.

اگر شما یک صاحب آژانس سئو یا یک فریلنسر هستید این یک یافته کلیدی است. اگر شما بدانید که صاحبان کسب وکارهای کوچک کجاها دنبال خدمات سئو می گردند، شما می توانید منابع خود را در آنجا ها سرمایه گذاری کنید تا در دید مشتریان خود باشید.

صاحبان کسب و کارها چه فاکتورهایی برای انتخاب پیمانکار سئو دارند؟

وقتی شخصی یک فهرستی از پیمانکاران سئو در اختیار دارد چگونه تصمیم می گیرد که به کدام یک از آنها همکاری کند؟

ما طبق تحقیقات خود متوجه شدیم که شهرت، هزینه و رتبه خود شرکت پیمانکار بیشترین تاثیر را در انتخاب کارفرمایان دارند.

شهرت و هزینه از فاکتورهای کلیدی برای انتخاب پیمانکار سئو می باشد

صاحبان کسب و کارهای کوچک اهمیت شبکه های اجتماعی پیمانکاران سئو را کم اهمیت می دانستند. با این حال این عوامل را هم نمی شود نادیده گرفت و همین عوامل نسبتا جزیی هم در تعیین این که هر کارفرما با چه آژانس سئویی کار کند تاثیر دارد.

اگرچه اهمیت معرفی آشنایان در مقایسه با شهرت پیمانکاران (55% در برابر 74%) بیشتر است. اما همچنان شهرت یکی از عوامل تاثیر گذار بر نظر نیمی از افرادی است که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته اند.

جالب توجه است که ما متوجه شدیم موقعیت مکانی سرویس دهنده سئو بسیار کم اهمیت است. زیرا فقط 51% از شرکت ها دقیقا موقعیت مکانی سرویس دهنده خود را می دانستند. هرچند 78% از کسب و کارهای کوچک آمریکایی اطلاع از موقعیت مکانی سرویس دهنده را بسیار مهم می دانستند.

اگر شما سرویس دهنده خدمات سئو هستنید، موقعیت مکانی خود را کاملا شفاف کنید زیرا ممکن است به کسب کردن مشتری بیشتر در این حوزه به شما کمک کند.

در نتیجه شهرت شرکت پیمانکار در تصمیم صاحبان کسب و کارهای کوچک تاثیر زیادی دارد. موقعیت مکانی شفاف نیز به نظر نقش مهمی را در این انتخاب ایفا می کند.

کارفرمایان از خدمات سئو چه انتظاراتی دارند؟

ما از افراد مورد بررسی در مورد انتظارات آن ها سوال پرسیدیم. ما در مورد مزایای کار کردن با سرویس دهندگان سئو از آن ها سوال کردیم.

آنها اظهار داشتند که دسترسی به مشتریان جدید و افزایش ترافیک و افزایش آگاهی از برند و ایجاد اعتماد از مهمترین عوامل می باشند.

کلیه عوامل به ترتیب موارد زیر می باشند:

 • دسترسی به مشتریان جدید
 • افزایش ترافیک سایت
 • افزایش آگاهی از برند
 • افزایش اعتماد کاربران و اعتبار کسب و کار
 • میزان برگشت سرمایه قابل اندازه گیری باشد
 • بازخورد بهتری از تبلیغات پولی دریافت شود
 • استفاده بهتر از سایت
 • افرایش امنیت وب سایت
 • بهبود سرعت وب سایت
 • دستیابی به دنبال کنندگان بیشتر در شبکه های اجتماعی
 • افزایش ایمیل های ثبت نامی در سایت
 • کمک به جذب کارمندان با است

افزایش دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی، افزایش ایمیل های ثبت نامی جدید و کمک به جذب استعدادهای جدید از کم اهمیت ترین عوامل بود.

این نتایج یک نکته کلیدی برای ارائه دهندگان سئو برای کسب مشتریان جدید می باشد. (برای مشاهده خدمات سئو شرکت زاوش کلیک کنید)

به عنوان مثال یک شرکت تازه تاسیس در حوزه سئو می گوید: "قدم اول ما کسب تعداد لایک بیشتر در اینستاگرام می باشد." این استراتژی منجر به کسب مشتریان جدید برای آن کسب و کار نخواهد شد.

از سوی دیگر شروع رابطه با مشتری اگر با تمرکز بر این موضوع باشد که "هدف ما کمک به شما برای دریافت ترافیک هدفمند و مشتریان بیشتر است" می تواند تاثیر بیشتری برای راضی کردن مشتریان داشته باشد.

رضایت کلی از خدمات سئو پایین است

ما از افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده بودند خواستیم تا به خدمات دهنده سئو خود رتبه بدهند و رضایت خود را اعلام کنند.

نتایج به دست آمده از رضایت مشتریان به شدت پایین بود. ما متوجه شدیم که تنها 30% از صاحبان کسب و کار حاضر هستند تا خدمات دهنده سئو خود را به دیگران پیشنهاد دهند.

درصد کمی از صاحبان کسب و کار پیمانکار سئو خود را به دیگران پیشنهاد می کنند

جالب اینجاست که 30% از پاسخ دهندگان نسبت به خدمات دهنده سئو خود معترض بودند و نقل قولی منفی از پیمانکار سئو خود داشتند.

زمانی که ما نتایج به دست آمده از این پرسش نامه ها را بررسی دقیقتری کردیم و به تفکیک شرکت های خدمات دهنده سئو و فریلنسر ها ابن نتابج را بررسی کردیم متوجه شدیم که کارفرمایان رضایت بیشتری از شرکت ها داشته اند.

دلیل رضایت پایین مشتریان از خدمات سئو چیست؟

مشتریان بر این باورند که نبود دانش و منابع کافی در حوزه سئو مهمترین دلیل پایین بودن سطح رضایت آن ها از پیمانکاران سئو می باشد.

اگر نتایج به دست آمده را کمی دقیق تر بررسی کنیم با نتایج جالبی مواجه خواهیم شد.

اول از همه اینکه اکثر کارفرمایانی که از پروژه سئو ناراضی هستند به شدت خود را سرزنش می کنند. 50% از کارفرمایان بر این باور هستند که آن ها نیاز به آموزش بیشتری دارند تا با دقت بیشتری پیشنهاد های سئو را بررسی کنند و 28% از آن ها بر این باورند که کارمندان کافی برای استفاده صحیح از سئو را دارا نیستند.

این بدان معنی است که رضایت پایین کارفرمایان، صرفا به دلیل کار با کیفیت پایین پیمانکاران سئو نیست. در واقع، بسیاری از مشتریان به دلیل کمبود منابع به سادگی نمی توانند از SEO بهره مند شوند.

به علاوه حتی مشتریانی که منابع کافی را در اختیار دارند ممکن است سئو را در اولویت خود نگذارند زیرا آن ها آموزش کافی جهت اینکه سئو چطور به آن ها سود می رساند را ندارند.

به عنوان مثال شرکت پیمانکار سئو از کارفرما تقاضا دارد تا تگ title یک صفحه از سایت را تغییر دهد، اما این اتفاق رخ نمی دهد (یا خیلی دیر اتفاق می افتد) زیرا تیم طراحی وب سایت در حال کار بر روی امکانات جدید و رفع ایرادات سایت می باشد. همچنین کارفرما خیلی درک درستی از این موضوع ندارد که این تغییر کوچک تا چه میزان می تواند ترافیک ورودی آن ها را از گوگل افزایش دهد. پس این تغییر را در اولویت قرار نمی دهد و در نتیجه فرایند سئو به کندی پیش خواهد رفت.

شرکت زاوش در پروژه های سئو علاوه بر این که کلیه امور مربوط به بهینه سازی وب سایت و سئو را برای وب سایت مشتریان انجام میدهد، ماهیانه جلسات مشاوره و آموزشی نیز برای مشتریان خود برگزار می کند تا دانش و تجربه کاری به مشتریان نیز منتقل شود.

دومین نتیجه جالبی که ما از این بخش به دست آوردیم این بود که گزارش دهی و شفافیت از اهمیت بالایی در پروژه های سئو برخوردار هستند.

27% از مشتریان که با آن ها گفتگو کردیم موافق این موضوع بودند که "علم سئو به شدت گیج کننده و کارهای انجام شده بر روی سایت به شدت غیر شفاف می باشد" همچنین 25% افراد گفتند "من واقعا مطمئن نیستم هزینه ای که برای سئو می کنم صرف چه چیزی می شود."

درواقع بیشتر مشتریان سئو درباره خدماتی که پیمانکاران به آن ها ارائه می دهند گیج شده اند و یکی از دلایلی که قرارداد سئو خود را فسخ می کنند همین مورد می باشد.

پس گزارشات شفاف و با جزییات و افزایش شفافیت در کار می تواند رضایت بیشتری به مشتریان سئو بدهد و قراردادهای سئو را ادامه دار تر کند.

همچنین تعدادی از مشتریان اعلام کردند که "من حس می کند شرکت های سئو بسیار غیرقابل اعتماد هستند" و "من فکر نمی کنم سئو ارزش هزینه کردن را داشته باشد"

از گفته های بالا می شود نتیجه گرفت که فقدان نتیجه و بازگشت سرمایه (ROI) به مشتری، اغلب از دلایل عدم رضایت مشتریان می باشد.

هزینه شرکت ها برای سئو چقدر است؟

با توجه به رضایت پایین مشتریان ما متوجه شدیم که حجم معاملات انجام شده در صنعت سئو بسیار بالا می باشد.

ما متوجه شدیم که 65% از صاحبان کسب و کارهای کوچک، قبلا حداقل یک بار با یک خدمات دهنده سئو کار کرده اند.

همچنین ما متوجه شدیم که 25% از پاسخ دهندگان به پرسش های ما با 3 سرویس دهنده یا بیشتر کار کرده اند. با این حال، اطلاعات ما نشان می دهد که بیشتر مشتریان ارائه دهندگان خدمات SEO را بدون دلیل و توجیه تغییر نمی دهند.

درواقع مشتریانی که در این تحقیق شرکت کردند به طور میانگین با خدمات دهنده سئو خود 3 سال کار کرده اند.

ما به این نتیجه رسیدیم که یک دسته کوچک از مشتریان به صورت مداوم خدمات دهنده خود را تغییر می دهند.

بیشترین دلیل لغو شدن پروژه های سئو چیست؟

ما می خواستیم متوجه شویم که چرا مشتریان قرارداد سئو خود را لغو می کنند یا شرکت پیمانکار خود را تغییر می دهند.

در قسمت قبل به مشتریانی اشاره کردیم که مدام سرویس دهنده خود را تغییر می دهند و از آنها سوال کردیم که به چه دلیل کار با سرویس دهنده سئو خود را متوقف کردید.

جواب ها به شرح زیر بود:

 • عدم رضایت از نتیجه و رشد کسب و کار
 • عدم رضایت از هزینه و گران بودن خدمات
 • گزینه بهتری نسبت به سئو پیدا کردند
 • عدم رضایت از پاسخ گویی شرکت ارائه دهنده خدمات
 • شرکت رقیب پیشنهاد بهتری برای ارائه خدمات داد

قابل باور بود که 82% از پاسخ دهندگان بیان کردند که " عدم کسب نتیجه و رشد کسب و کار" یکی از دلایل آن ها بود و 81% گزارش دادند که هزینه زیاد نقش بزرگی در اتمام پروژه سئو آن ها داشته است.

در نتیجه باید توجه داشت که مشتریان تنها به نتیجه به دست آمده توجه نمی کنند و توجه آن ها از بازگشت سرمایه ای است که به واسطه خدمات سئو اتفاق افتاده است. به بیان دیگر اگرچه کسب نتایج و ارائه گزارشات به کارفرمایان مهم است اما بازگشت سرمایه پارامتر مهمتری برای پیمانکاران می باشد که اگر اتفاق نیفتد ممکن است کار را به اتمام برسانند.

اگرچه عدم دریافت نتیجه و هزینه دو فاکتور بسیار مهم در لغو قراردادهای سئو بودند، دلایل دیگری نیز وجود داشت.

درواقع 80% مشتریان از دست رفته عنوان کردند که گزینه بهتری از سئو برای پیشبرد اهداف کسب و کار خود پیدا کردند. و 43% عنوان کردند پشتیبانی ضعیف شرکت های سئو و عدم پاسخگویی آن ها یکی از فاکتورهای اتمام همکاری آن ها بود.

تعداد کمی از مشتریان نیز دریافت پیشنهادات رقابتی تر و بهتر از سایر شرکت های سئو را دلیل قطع همکاری خود بیان کردند. به بیان دیگر اگر شما مشتری خود را کاملا راضی نگه دارید احتمالا مشتری شما را ترک نمی کند اما احتمال کمی وجود دارد که پیشنهاد بهتری از سمت رقیب شما، مشتری را وسوسه کند تا قرارداد خود را با شما به اتمام برساند.

در ادامه ما از کسب و کارهایی که کلا سئو را کنار گذاشتند پرسیدیم که چرا این تصمیم را گرفتند که پاسخ های زیر را دریافت کردیم:

 • نتیجه قابل لمسی نگرفتیم
 • متوجه شدن این موضوع که مشتریان جدید از طریق سئو بوده اند یا خیر بسیار دشوار است و مطمئن نیستیم که مشتریان جدیدمان نتیجه بهینه سازی وب سایت بوده باشند.
 • نتیجه به دست آمده ارزش هزینه انجام شده را ندارد.
 • صاحب کسب و کار نمی خواهد که از سئو استفاده کند.
 • هرچند هزینه زیادی پرداخت کردیم اما همچنان در صفحه دوم هستیم و در رتبه های بالا دیده نمی شویم.

همچنین ما از مشتریانی که از خدمات سئو خود راضی بودند سوال پرسیدیم که چه چیزی آن ها را راضی نگه داشته است:

 • شرکت سرویس دهنده بسیار خوب کار کرده است و وب سایت ما را بهینه کرده و ما به رتبه های بالای نتایج جستجو دست پیدا کرده ایم.
 • به این دلیل که وب سایت ما در بسیاری از سایت ها و تبلیغات ها قابل دیدن می باشد.
 • پیشنهادی به من داده شد که قابل باور بود و من احساس کردم ارزش هزینه کردن دارد.
 • کمک کردند تا کسب و کار من به مشتریان بیشتری دست پیدا کند.

مشتریانی که فرایند سئو را ادامه می دهند درک بهتری از فضای وب نسبت به مشتریانی که سئو را رها می کنند دارند.

ما از کسب وکارهایی که پرسش نامه ها را تکمیل کرده بودند خواستیم تا خودشان میزان درک خود از فضای وب را اعلام کنند.

نتایج به شرح زیر بود:

سطح دانش مشتریان سئو از فضای وب

همانطور که مشخص است 37% از مشتریان سئو فقط "تا حدی" یا "خیلی کم" با محیط وب آشنایی دارند.

نتایج بالا نشان می دهد که تعداد زیادی از مشتریان سئو، درک درستی از نکات پایه ای وب و دیجیتال مارکتینگ (به عنوان مثال "تگ title" "css" "بک لینک" ) ندارند.

برای مطالعه مقاله 5 فاکتور مهم در ساختار سایت به منظور موفقیت در سئو کلیک کنید.

همچنین ما متوجه شدیم که بیشتر مشتریانی که از خدمات سئو را ترک کرده بودند جزو آن دسته از مشتریانی بودند که با محیط وب کمتر آشنایی داشتند و از طرف دیگر مشتریانی که از خدمات سئو راضی بودند و بر روی آن کار می کردند مشتریانی بودند که آشنایی بالایی با محیط وب داشتند.

این تحقیق نشان می دهد که کاربرانی که درک درستی از وب دارند در جایگاه مناسب تری قرار دارند و متوجه می شوند که خدمات سئو چطور به آن ها کمک می کند.

خلاصه مطالب بالا:

 1. کسب و کارهای کوچک آمریکایی به طور متوسط ماهیانه 497 دلار برای خدمات سئو هزینه می کنند.
 2. ما متوجه شدیم مشتریانی که برای سئو هزینه بالاتری پرداخت می کنند رضایت بیشتری دارند. در واقع مشتریانی که ماهیانه بیش از 500 دلار هزینه برای سئو پرداخت کرده بودند 53.3 درصد بیشتر رضایت داشتند در مقیسه با مشتریانی که هزینه کمتری برای سئو پرداخت کرده بودند.
 3. بیشتر صاحبان کسب و کار خدمات سئو خود را از طریق معرفی دوستان و موتورهای جستجو پیدا می کنند و فقط درصد خیلی کمی از کسب و کارها (8%) خدمات دهنده سئو را از طریق تبلیغات آنلاین انتخاب می کنند.
 4. در زمان انتخاب پیمانکار برای در اختیار گذاشتن خدمات سئو، شهرت آن شرکت بسیار بسیار برای کسب و کارها مهم است و 74% کسب وکارها به آن اهمیت می دهند. هرچند هزینه ماهیانه و رتبه آن شرکت در موتورهای جستجو نیز از فاکتور های مهم می باشد.
 5. از سوی دیگر حضور شرکت ها در رسانه های اجتماعی یکی از فاکتورهای بی اهمیت در انتخاب پیمانکار سئو توسط کسب و کارها می باشد.
 6. اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچک انتظار دارند که آژانس های ارائه دهنده خدمات سئو به رشد سریع مشتریان آنها کمک کند. به طور خاص 83% از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که ارائه دهندگان سئو باید قادر باشند و کمک کنند تا ما به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنیم.
 7. درصد کمی از صاحبان کسب و کارهای کوچک به افزایش فالوور های شبکه های اجتماعی در فرایند سئو باور داشتند و فقط 26% از آن ها از آژانس سئو درخواست افزایش فالور شبکه های اجتماعی را داشتند.
 8. به طور کلی میزان رضایت مشتریان سئو پایین است و فقط 30% آن ها پیمانکار سئو خود را به دوستان و همکاران خود معرفی می کنند. هرچند بعد از نظرسنجی به این نتیجه رسیدیم که رضایت مشتریان در کار با آژانس های سئو بسیار بیشتر از کار با افراد فریلنسر بوده است.
 9. جای تعجب نیست که مشتریان سئو از آژانس هایی که به آن ها کمک می کنند تا ترافیک و مشتری بیشتری به سایت آن ها روانه کنند رضایت دارند. همچنین 61% صاحبان کسب و کار بر این باور هستند که افزایش آگاهی برند (brand awareness) بسیار اهمیت دارد.
 10. موقعیت مکانی آژانس ارائه دهنده سئو نیز برای کسب و کارها اهمیت دارد و 78% کسب و کارهای کوچک آمریکایی بیان کردند که موقعیت مکانی پیمانکار سئو بسیار مهم است.
 11. 44% صاحبان کسب و کارهای کوچک به دلیل عدم رضایت از جایگاه خود در نتایج جستجو همکاری خود را با پیمانکار سئو خود خاتمه می دهند. 34% از آن ها گفتند که خدمات مشتریان و پاسخگویی ضعیف کلیدی ترین دلیل برای اتمام همکاری بوده است. فقط 21% از آن ها به دلیل همکاری آژانس سئو با یک شرکت رقیب دیگر همکاری خود را قطع کرده اند.
 12. درصد تغییر پیمانکار سئو نیز بسیار بالا می باشد و 65% از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند اظهار داشتند که آن ها با پیمانکارهای متفاوتی در حوزه سئو همکاری داشته اند. 25% از آن ها با 3 پیمانکار و بیشتر کار کرده اند.
مطالب مشابه
Similar content
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو
مقالات سئو 12/5/2023 1:31:59 PM
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو

ممکن است هر کسب و کاری به دلایل مختلف نیاز به تغییر وب سایت خود را داشته باشد، از سوی دیگر در هنگام طراحی مجدد سایت، ممکن است رتبه بندی و سئو سایت شما به خطر بیفتد. مواردی برای بررسی وجود دارند تا مطمئن شوید که طراحی مجدد وبسایت بر سئو و رتبه سایت شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت
مقالات سئو 9/12/2023 12:46:51 PM
کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت

هوش مصنوعی به شبیه‌سازی فرآیندهای هوش انسانی را که توسط ماشین‌های کامپیوتری انجام می‌شود، می‌گویند. هوش مصنوعی کاربردهای زیادی دارد و در بیشتر حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Core Web Vitals چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟
مقالات سئو 8/22/2021 4:07:17 PM
Core Web Vitals چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟

گوگل قابلیت های اندازه گیری Core Web Vitals را در بسیاری از ابزارهای موجود خود گنجانده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این پارامترها و نحوه اندازه گیری آن ها صحبت کنیم.

ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15