website-img

سئو برای چه کسب و کارهایی مناسب می باشد

ما معتقدیم سئو و بهینه سازی برای هر کسب و کاری استراتژی مناسبی می باشد اما یک سری از کسب و کارها هستند که سئو بیشترین تاثیر را بر روی آن ها می گذارد و تاثیرات بهینه سازی را به وضوح خواهند دید.

ما اعتقاد داریم که سئو یک استراتژی مناسب برای هر نوع کسب و کاری می باشد. به معنای واقعی کلمه، هر شرکتی در جهان می تواند از بهینه سازی سایت و آنچه که بصورت آنلاین نمایش می دهد برای دیده شدن در موتورهای جستجو بهره مند شود، و این قابل توجه و هم مقرون به صرفه است. به این حال سئو برای هر نوع کسب و کاری پتانسیل مربوط به خود آن کسب و کار رادارد و برخی از کسب و کارها می توانند بیشتر از مزایای سئو بهره مند در ادامه به توضیح کسب و کارهایی می پردازیم که سئو می تواند تاثیر بیشتری بر روی آن ها بگذارد:

کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها

در ابتدا این کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها هستند که هر دو دارای مشتریان، منابع و درآمد محدود هستند. اما چرا سئو بخصوص برای این دسته از کسب و کارها مناسب است؟ برای شروع، احتیاج به سرمایه گذاری سنگینی ندارد و یکی از به صرفه ترین استراتژی های بازاریابی می باشد و باعث کاهش بار بودجه می شود و در عین حال دست شما را باز می گذارد که برای رشد استارت آپ ها بسیار مهم است.

کسب و کارهای کوچک هم می توانند بدین وسیله با هدف گیری بازارهای خاص تر نسبت به رقبای بزرگتر پیشی بگیرند. به عنوان مثال اگر شما فروشنده گوشی هوشمند هستید نیاز نیست با رغیبی که سال هاست در این حوزه کار می کند رقابت کنید، برای شروع بهتر است که همه انرژی و هزینه خود را بر روی یک مدل خاص گوشی گذاشته و فقط در همان کلمه کلیدی و کلمات کلیدی وابسته به آن شروع به کار کنید.

برای اکثر استارت آپ ها شروع کار و یافتن لغات و عبارات جهت استفاده کلمات کلیدی بسیار مشکل است، (جهت مطالعه بیشتر مقاله نکاتی که قبل از شروع یک استارت آپ باید به آن توجه کنیم را مطالعه بفرمایید) چرا که فضا بسیار رقابتی است. باتوجه به اینکه کسب و کار به همراه دامنه آن ها تازه است، بسیار سخت خواهد بود تا وب سایت های شرکت های ریشه دار رقابت کنید. در این راه باید خلاق بود تمرکز خود را بر کلمات کلیدی پویا و طولانی تر متمرکز کنید، بعنوان مثال اگر شما فروشنده نرم افزار CRM هستید، در ابتدای کار نباید برای این کلمه کلیدی (نرم افزار CRM) هدف گذاری کنید بلکه کلمات کلیدی طولانی تر مثل: "چرا CRM برای سازمان ها اهمیت دارد" می تواند شما را به هدف نزدیکتر کند.

شرکت های خدمات نرم افزاری و ارائه دهنده خدمات آنلاین

اینگونه شرکت ها در طی چند سال گذشته به دلیل مدل سود سازی و رابطه تنگاتنگ آنها با دنیای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته اند. سئو در مراحل ابتدایی بسیار مهم است زیرا که تبلیغات سنتی برای این کسب و کارها نمی توانند خیلی موثر باشند. بسیار مهم است که افراد به سایت شما مراجعه کنند و محصولات شما را امتحان کنند، این بدان معناست که شما به شدت محتایج تراقیک اینترنتی هستید که سئو اینکار را برای شما انجام می دهد. بعلاوه، نرم افزار شما قرار است مشکلات افراد را بر طرف نماید، اما زمانیکه امروز افراد با مشکل مواجه می شوند چه می کنند؟ آنها به طریق گوگل به دنبال حل مشکل خود می گردند.

بعلاوه در انتخاب کلمات کلیدی از بکارگیری اصطلاحات فنی که مخاطب با آن آشنایی ندارد بپرهیزید و سعی کنید تمرکز خود را بر راه حلی که مخاطب به دنبال آن است متمرکز کنید. بعنوان مثال به این نکته اشاره کنید که چقدر خدمات شما باعث کاهش هزینه IT و بهبود راندمان می شود.

شرکت هایی با محصولات خاص

محصول خاص در اینجا کمی گنگ است، اما منظور و نظر ما هر شرکت بزرگ، کوچک، ملی، محلی است که دارای عملکردی بسیار تخصصی است و یا با مخاطبین بسیار خاص در ارتباطند. این شرکت ها دارای مزیت بزرگی در زمینه سئو هستند، زیرا که آنها به طور طبیعی رقابت را حذف کرده اند و در عرصه خاص مشغول به فعالیت هستند. این شرکت ها با تعداد مخاطبین کمتر سر و کار دارند اما ارتباط مخاطبین با آنها به مراتب عمیق تر است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب در زمان طراحی سایت یکی از مهم ترین موارد در استراتژی سئو شما است. سعی کنید در مورد رقیبانتان تحقیق کنید و ببینید آنها چگونه از عبارات کلیدی در وب سایت خود استفاده می کنند. نه تنها این مورد بلکه باید مقدار حجمی از ترافیک که این کلمات کلیدی به سایت رقیب هدایت می کنند را مشخص نمایید. بدین طریق شما می توانید لیستی از کلمات کلیدی برای خود ایجاد کنید.

یکی دیگر از مسائل مهم، ایجاد محتواست که حتماً نباید بیشترین لغات را داشته باشد یا تعداد زیادی ایده در آن باشد. محتوا باید به گونه ای ایجاد شود که مخاطبین به آن اهمیت دهند و بخواهند آنرا با دیگران به اشتراک بگذارند. در این راه مجدداً لازم است به فعالیت های رقیبان توجه کنید:

  • برای هر مقاله چه مقدار لغت استفاده شده است؟
  • چه مقدار مقاله در هفته منتشر می کنند؟
  • چگونه از کلمات کلیدی در آن مقالات استفاده می کنند؟

شرکت هایی که انحصاراً بصورت محلی فعالیت می کنند

جستجوهای محلی دارای الگوریتمی مجزا نسبت به سئو ملی هستند. شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی خاص آن بخش جغرافیایی و یا فعال کردن موقعیت یاب موبایل خود به این بخش دسترسی پیدا کنید. شما سه ورودی در بالای صفحه جستجوی خود مشاهده خواهید کرد

سئو محلی

این سه گزینه به شما فرصت های استراتژیک باورنکردنی می دهند. اگر بتوانید سایت خود را به طریقه ای بهینه سازی کنید که در سه گزینه دیده شوید، عملاً به راحتی دیده می شوید و لازم نیست با شرکت هایی که در سطح ملی فعالیت می کنند رقابت کنید. این برای شرکت هایی که بصورت محلی فعالیت می کنند یک گزینه ایده آل است.

همچنین سعی کنید در محتوای سایت از تصاویر استفاده کنید و به نوشته بسنده نکنید، زیرا که در جستجوها به محتوای حاوی عکس نسبت به محتوای فاقد آن رتبه بهتری تعلق می گیرد. بعلاوه این باعث می شود که افراد میل بیشتری نسبت به اشتراک گذاری مطالب شما پیدا کنند. توجه داشته باشید که در صفحات جستجو میلیاردها تصویر وجود دارد، پس از انتخاب اسمی مانند 12345.jpg پرهیز کنید و سعی کنید نامی توصیفی برای آن انتخاب کنید. موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را بخوانند، در نتیجه این به شما بستگی دارد از تگ alt مناسب جهت توصیف آن استفاده کنید.

پزشکان

متخصصان پزشکی مانند پزشکان عمومی، متخصص و فیزوتراپ ها دارای مزیت هایی هستند که سایر صنایع فاقد آن هستند. اولاً آنها در زمینه ای خاص قعالیت می کنند که باعث می شود رقابت به شدت کاهش یابد و عملاً فرصتی برای ایجاد کلمات کلیدی فراهم می شود. ثانیاً آنها بصورت محلی فعالیت می کنند که برای آن ها یک مزیت رقابتی بزرگ در بازار محسوب می شود. در نهایت، اکثر افراد در زمانیکه به بیماری مبتلا می شوند مبادرت به جستجو در اینترنت برای پیدا کردن پزشک متخصص می کنند که این می تواند بهترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبین باشد.

برای اینکه به راحتی در صفحات جستجو دیده شوید نیاز به ایجاد محتوا هست و اینکار برای متخصصین پزشکی به سادگی میسر نمی شود. در این راه نیاز به دانش عمیق در این حوزه می باشد که مدام در حال تغییر است. طبق آمار گزارش شده 73% از کاربران از موبایل برای جستجو استفاده کرده و تنها یکبار کلیک می کنند، پس شما در همان ابتدا باید نظر مخاطب را بسوی خود جلب کنید، برای اینکار علاوه بر محتوا، صفحات سایت شما نیاز به تگ Title و تگ meta description مناسب می باشد. (جهت مطالعه بیشتر در مورد meta description مقاله راهنمای نوشتن بهترین Meta Descripitions برای سئو را مطالعه بفرمایید)

متخصصان حقوقی

متخصصان حقوقی مثل وکلا همانند متخصصان پزشکی از مزیت های مناسبی برخوردارند. معمولاً این عده در حیطه ای خاص تخصص دارند، که این برای آنها یک مزیت بزرگ محسوب می شود، و فرصت های مناسبی را برای ایجاد کلمات کلیدی ایجاد می کند. به طور یقین مخاطبینشان برای حل مشکلاتشان به دنبال وکیل مناسب می گردند. بسیاری از وکلا به صورت محلی فعالیت می کنند، و این فرصتی را جهت جستجوی محلی نیز ایجاد می کند. برای ایجاد کلمات کلیدی به موارد ذیل توجه کنید:

  • لغاتی که به حوزه تخصصی شما هستند را پیدا کنید.
  • به مقایسه کلمات کلیدی مختلف بپردازید تا متوجه شوید افراد بیشتر به دنبال چه چیزی هستند.
  • به دنبال عباراتی با حجم جستجوی زیاد اما مقدار رقابت کمتر باشید.
  • عباراتی را که رقیبان شما بر اساس آن رتبه گرفته اند پیدا کنید و سعی کنید محتوایی بهتر از آنها ایجاد کنید.

 

بعلاوه Call on Action در بالاترین قسمت صفحه فراموش نشود تا بدین وسیله بتوانید بهتر با مراجعه کنندگان ارتباط برقرارکنید. همچنین راه های مختلفی جهت برقراری تماس در اختیار مخاطبین قرار دهید، مانند تلفن یا فرم.

Call To Action چیست

در بازاریابی دیجیتال، Call to action یا CTA دستوری است که مخاطب را وادار به انجام یک واکنش از پیش طراحی شده می‌کند. استفاده از عباراتی چون "برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید" یا "همین حالا از ما خرید کن" مثال‌هایی از این دستورها هستند.

call to actio چیست

متخصصان تعمیر و نگهداری

ده ها نمونه متخصص تعمیر و نگهداری وجود دارد. بعنوان نمونه مکانیک خودرو همانقدر می تواند ذیصلاح باشد که یک لوله کش می تواند باشد. ایده اصلی این است که این متخصصان زمانیکه چیزی خراب شد و یا نیاز به اصلاح وجود داشت به شما کمک کنند. چرا این زمینه محل خوبی برای فعالیت سئو است؟ چرا که معمولاً این کار ها بصورت محلی انجام می شوند که سئو را بعنوان یک گزینه مهم مطرح می کند. چرا که صاحب کالا داری جنسی است که مشکل دارد و معمولاً برای برطرف کردن مشکل بصورت جستجوی آنلاین عمل خواهد کرد، و اگر مورد بسیار ضروری باشد احتمال اینکه بتوانید برای خود مشتری پیدا کنید بیشتر می شود.

رستوران ها

رستوران ها نیز به سئو احتیاج دارند، هرچند که در قالب یک سری رستوران های زنجیره ای باشند، باز به ارائه خدمات محلی مربوط می شوند که باز کاندیدی خوب برای سرویس سئو محلی می شوند. بسته به طبیعت کسب و کار، در این مورد نیز رستوران هایی وجود دارند که بصورت تخصصی تر کار می کنند که این خود باعث برتری های نسبت به دیگران می شود. بسیاری از افراد جستجوی خود را بر مبنای مکان رستوران انجام می دهند که این خود این فرصت را برای شما ایجاد می کند که خود را نشان دهید. تقریباً غیر ممکن است که اشخاص بدنبال رستوران بگردند و نگاهی به نظرات دیگران نکنند. در بسیاری از موارد از ستاره برای نشان دادن رضایتمندی استفاده می شود و افراد معمولاً بر روی آن رستوران هایی که تعداد ستاره بیشتر دارند کلیک می کنند. پس سعی کنید چنین موردی را حتماً در نظر داشته باشید.

در کنار این نباید ایجاد محتوا را از نظر دور داشت. سعی کنید اطلاعاتی در مورد موسس، فرهنگ حاکم بر رستوران و از همه مهمتر از غذاهایی که سرو می شوند ارائه نمایید. مطالبی در مورد مواد اولیه برای تهیه غذای خود استفاده می کنید بنوسید که از کجا و چگونه تهیه می شوند، چگونه نحوه پخت را تهیه می کنید و کلاً دلایلی که غذای شما باید اولین انتخاب مشتری باشد. همچنین سعی کنید در محتوا به محله ای که در آن قرار دارید، تاریخچه و رویدادهایی که در آن محل اتفاق می افتند اشاره کنید. فراموش نکنید که ممکن است تعدای از افراد از مسافرانی خارج از شهر باشند، پس سعی کنید از نام های غیر رسمی محله استفاده نکنید. همچنین عبارت منو در ابتدای نام رستوران بسیار آورد می شود، پس سعی کنید برروی کلمه کلیدی منو {نام رستوران} کار کنید

درپایان مجدداً تکرار می کنیم که این کسب و کارها تنها کسب و کارهایی نیستند که از سئومی توانند بهره شوند، اما نسبت به سایر کسب و کارها بیشترین منفعت را خواهند داشت.

مطالب مشابه
Similar content
Kpi های رشد یک فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟
مقالات بازاریابی اینترنتی 5/12/2021 3:02:01 PM
Kpi های رشد یک فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟

عبارت KPI (Key performance indicator) یا شاخص های کلیدی عملکرد، شاخص هایی هستند که به وسیله آن ها می توانیم میزان موفقیت کسب و کار خود را ارزیابی کنیم. ایجاد KPI هوشمند، قوی تر و با عملکرد بالاتر یک امر ضروری است، اما همچنین می تواند یک کار ترسناک باشد. پیشنهاد می‌شود برای انتخاب شاخص های بهتر از سه اصل زیر استفاده کنید.

هک رشد چیست؟
مقالات بازاریابی اینترنتی 4/17/2021 10:41:34 AM
هک رشد چیست؟

هر کارآفرین خلاق برای راه‌اندازی استارتاپ پایدار نیاز به تبلیغات موثر محصولات و خدمات خود دارد. برای هدف قرار دادن مخاطبان با وجود چالش‌های فراوان در حین تبلیغات و بازاریابی، رشد تجارت فقط با کمک استراتژی‌های هک رشد امکان پذیر است،

4 راه برای بهبود محتوای سایت به کمک شبکه‌های اجتماعی
مقالات بازاریابی اینترنتی 4/19/2020 10:01:18 PM
4 راه برای بهبود محتوای سایت به کمک شبکه‌های اجتماعی

محتوا و شبکه‌های اجتماعی به طور طبیعی با هم همکاری و از یکدیگر تغذیه می‌کنند. این همان چیزی است که استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را از بقیه جدا می‌کند. در حالی که روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود تلاش‌های شما در بازاریابی محتوایی استفاده کرد، در این پست چهار مورد از موثرترین راه‌های بهبود محتوای شما با شبکه‌های اجتماعی را خواهیم گفت.

ثبت نظر
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15