website-img

راهنمای جامع خرید رپورتاژ آگهی

خرید رپورتاژ آگهی و انتشار آن در وب سایت های دیگر یکی از تکنیک هایی است که در سئو وب سایت ها به شدت تاثیر گذار است اما اگر از همین تکنیک به شکل درستی استفاده نشود، تاثیری بر روی سایت شما نخواهد داشت و فقط منجر به از دست رفتن پول شما خواهد شد، همچنین در برخی موارد می تواند منجر به جریمه سایت شما از سمت گوگل نیز شود.

رپورتاژ آگهی یک متن خبری است که با اهداف تلیغاتی مثل معرفی برند و محصول، دریافت ترافیک وب سایت و سئو سایت در وب سایتی دیگر منتشر می شود.

در بیشتر مواقع این متن ها با هدف بهبود وضعیت وب سایت در موتورهای جستجو می باشد و هدف این است که در صفحه ای که از نظر موضوعی با وب سایت شما همخوانی دارد، لینک هایی به وب سایت خود داشته باشید.

همانطور که احتمالا می دانید دریافت لینک از وب سایتی که از نظر اعتبار از وب سایت شما وضعیت بهتری دارد، یکی از پارامترهای تاثیر گذار در رتبه بندی وب سایت شما می باشد و باعث می شود رتبه وب سایت شما در کلمات کلیدی هدف خود ارتقا یابد.

از آنجایی که در سال های گذشته دریافت لینک های اسپم و غیر واقعی رواج یافت، روزبه روز گوگل بر لینک های خارجی حساس تر شده و اگر متوجه شود که سایتی اقدام به خرید لینک کرده است یا به شکل اسپم برای وب سایت خود لینک سازی کرده است، با آن وب سایت برخورد می کند و آن را جریمه می کند.

یکی از راه هایی که باعث می شود گوگل به دستی بودن لینک سازی شما شک نکند این است که لینک های شما در وب سایتی باشد که از نظر موضوعی به موضوع وب سایت شما مرتبط است. اما از آن جایی که ممکن است حوزه کاری وب سایت شما خاص باشد و الزاما وب سایتی در حوزه کاری شما وجود نداشته باشد که شما بتوانید از آن لینک دریافت کنید، خرید رپورتاژ آگهی به شما کمک می کند که بتوانید با انتشار مقاله در یک وب سایتی که اعتبار بالاتری از وب سایت شما دارد، سئو سایت خود را بهبود دهید.

مزایای رپورتاژ آگهی چیست؟

تا اینجای مقاله به تعریف رپورتاژ آگهی و اینکه چرا برای وضعیت سئو وب سایت مهم است پرداختیم. در ادامه به صورت تیتر وار مزایای انتشار رپورتاژ آگهی را با هم بررسی می کنیم

دیده شدن بیشتر

همانطور که گفته شد، رپورتاژ آگهی یکی از روش های تبلیغاتی می باشد و همانند سایر روش های تبلیغاتی هدف آن دیده شدن محصول و برند می باشد.

مزیتی که رپورتاژ آگهی به نسبت سایر روش های تبلیغات دارد این است که اکثر کاربران محیط وب متوجه نمی شوند که این متن یک نوع تبلیغ می باشد و فکر می کنند که وب سایت ناشر با هدف اطلاع رسانی این متن را منتشر کرده است. از این رو اگر کاربری رپورتاژ آگهی شما را ببیند، تاثیر بیشتری به نسبت دیده شدن بنر شما یا روش های دیگر تبلیغات آنلاین دارد.

مزیت رپورتاژ آگهی

هزینه مناسب

رپورتاژ آگهی در مقابل سایر روش های تبلیغاتی هزینه بسیار منصفانه ای دارد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید در یک وب سایت معتبر یک بنر تبلیغاتی درج کنید باید چند میلیون تومان هزینه کنید و بعد از زمانی که مدت تبلیغ شما به اتمام برسد بنر از روی وب سایت برداشته خواهد شد. اما هزینه رپورتاژ آگهی در برابر بنر بسیار پایین تر می باشد و مسئله مهم این است که معمولا رپورتاژ آگهی ها از وب سایت ها برداشته نخواهند شد.

بهبود سئو سایت

همانطور که ذکر شد یکی از مزیت های اصلی رپورتاژ آگهی دریافت اعتبار می باشد و این کار باعث می شود تا اعتبار وب سایت شما در صفحاتی که لینک دریافت کرده اید بیشتر شود. اما همیشه توجه داشته باشید که به هرحال خرید رپورتاژ آگهی جز روش های غیر قانونی گوگل برای دریافت رتبه می باشد. از این روش های دریافت لینک و خرید رپورتاژ آگهی باید به شکل هوشمندانه ای باشد که منجر به جریمه از سوی گوگل نشود.

چه نکاتی را در نوشتن رپورتاژ آگهی رعایت کنیم تا بیشترین تاثیر را داشته باشد

در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که با رعایت این نکات تاثیر گذاری رپورتاژ آگهی دریافتی شما بیشتر شود و علاوه بر بهبود وضعیت سئو سایت شما، منجر به جریمه شدن و شک کردن گوگل به وب سایت شما نشود. پس پیشنهاد می شود تا ادامه این مقاله را با دقت بیشتر مطالعه فرمایید.

در همه مقالات و آموزش ها از اهمیت لینک سازی خارجی برای وب سایت صحبت شده است اما توجه داشته باشید که تاثیرگذار ترین لینک برای وب سایت شما، لینک های داخلی وب سایت می باشد. پس تا وقتی که از کیفیت لینک سازی داخلی وب سایت خود مطمئن نشدید خیلی به سراغ خرید بک لینک و رپورتاژ لینک سازی خارجی نروید.

روند زمانی انتشار رپورتاژ آگهی ها به چه شکلی باشد

همانطور که ذکر شد خرید و فروش لینک از نظر گوگل کار درستی نمی باشد و منجر به جریمه شدن وب سایت هایی که اقدام به این کار می کنند می شود.

یکی از پارامترهایی که باعث می شود تا گوگل به وب سایت شما شک کند، روند زمانی انتشار رپورتاژ آگهی ها می باشد. همواره پیشنهاد می شود تا روند زمانی انتشار رپورتاژ ها یک شیب یکسان داشته باشد.

به عنوان مثال انتشار رپورتاژ های سایت شما به این شکل نباشد که فاصله زمانی بین دو رپورتاژ 3 روز باشد و رپورتاژ بعدی سه ماه بعد منتشر شود و سه روز بعد 3 تا رپورتاژ با هم منتشر شود.

این روند یک روند غیر عادی برای گوگل می باشد از این رو سعی کنید تا روند زمانی منظمی برای رپورتاژ های خود داشته باشید.

یک نکته دیگر که بهتر است مدنظر داشته باشید این است که رپورتاژ های خود را اواخر هفته منتشر نکنید زیرا اواخر هفته بازدید وب سایت کاهش پیدا میکند و هر چند که دیده شدن رپورتاژ شما به صورت مستقیم بر جایگاه شما در گوگل تاثیری ندارد اما حداقل تاثیری که رپورتاژهای اول هفته می تواند برای وب سایت شما داشته باشد این است که ممکن است برای وب سایت شما ترافیک ایجاد کند.

نحوه لینک دهی در رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از نکاتی که در رپورتاژ آگهی های خود باید دقت کنید تا گوگل به مقاله ای که به شما لینک داده است مشکوک نشود، نوع لینک دهی شما می باشد. نوع لینک دهی را می توان به دو بخش تقسیم کرد:

1- متن لینک یا انکر تکست (anchor text)

انکر تکست های شما در مجموع مقالاتی که منتشر می کنید باید به شکلی باشد که گوگل به شما مشکوک نشود. به عنوان مثال در همه رپورتاژ آگهی ها با یک متن یکسان به یک صفحه لینک ندهید و سعی کنید از روش های مختلفی استفاده نمایید.

اگر بخواهیم نوع انکر تکست هایی که به وسیله آنها می توانید لینک دهید را طبقه بندی کنیم، به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • نام برند: زاوش، شرکت زاوش
  • کلمات کلیدی هدف: طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن موبایل
  • ترکیبی از نام برند و کلمه هدف: طراحی سایت زاوش، سئو زاوش
  • عبارات عمومی و رایج: منبع، اینجا، ادامه مطلب
  • عبارات توصیفی و طولانی: مقاله ثبت سایت در موتورهای جستجو
  • آدرس مستقیم: zavoshsoftware.com/blog

پراکندگی مناسب لینک ها در این دسته بندی ها یکی از معیارهای گوگل برای تعیین طبیعی بودن لینک سازی یک سایت است.

نکته آخر این است که در یک رپورتاژ آگهی از دو انکرتکست یکسان برای دو لینک استفاده نکنید و بهتر است تا هر کدام از لینک های شما دارای یک انکر تکست یکتا باشد.

2- آدرس لینک

یکی دیگر از پارامترهای مهم در هر رپورتاژ آگهی نحوه آدرس دهی لینک ها می باشد. نکته مهمی که باید همواره به آن توجه کنید این است که در یک رپورتاژ آگهی بیشتر از یک لینک به یک صفحه خاص ندهید و اگر به عنوان مثال می توانید 3 لینک در رپورتاژ آگهی خود درج کنید هر سه لینک آن به سه صفحه متفاوت از سایت لینک شود.

نکته دیگری که در آدرس دهی باید به آن توجه کنید این است که سعی کنید پراکندگی لینک های دریافتی را حفظ کنید و در همه رپورتاژ ها به یک سری صفحه خاص لینک دهی نکنید.

یک نکته دیگر که می تواند رپورتاژ های شما را تقویت کند این است که گاهی اوقات بهتر است به رپورتاژهای قبلی خود هم از درون رپورتاژ لینک دهید تا رپورتاژ های قبلی سایتتان تقویت شود.

چند نکته تکمیلی برای اینکه رپورتاژ آگهی بهتری داشته باشیم: (آپدیت می شود)

پارامترهای قبل و بعد از تصاویر مهم هستند و بهتر است که یکی از لینک های خود را در این پاراگراف ها جای دهید.

پاراگراف اول و آخر متن برای لینک دهی بهتر هستند و پیشنهاد می شود در این پاراگراف ها لینک داشته باشید.

کلمات اطراف لینک مهم هستند و بهتر است اگر لینک شما کلمه کلیدی اصلی شما نمی باشد در اطراف آن از کلمات کلیدی اصلی استفاده کنید

اگر وب سایت انتشار دهنده متن را به صورت فایل html قبول می کند، از این طریق محتوا را در اختیار سایت قرار دهید و در محتوا از کدهای heading و ویژگی alt تصاویر استفاده کنید.

چه سایت هایی را برای انتشار رپورتاژ آگهی خود انتخاب کنیم؟

اگر برای انتخاب رپورتاژ آگهی به دنبال سایت هستید می توانید پارامترهای متفاوتی را بررسی نمایید.

  • Domain authority یا اعتبار دامنه و Spam score که از سایت moz می توانید دریافت کنید
  • Domain rate که از سایت ahrefs می توانید دریافت کنید
  • رتبه الکسا که از سایت alexa دریافت می شود

این 4 پارامتر به شما کمک می کند تا بتوانید سایت هایی که برای انتشار رپورتاژ آگهی انتخاب کرده اید را طبقه بندی کنید. پیشنهاد می شود سایت های مد نظر خود را از طریق این پارامتر ها به سه دسته قوی، متوسط و ضعیف تقسیم کنید و پراکندگی درج رپورتاژ آگهی را بین آن ها نیز رعایت کنید.

چطور از ایندکس شدن رپورتاژ آگهی توسط گوگل مطمئن شویم؟

برای اینکه از ایندکس شدن متن رپورتاژ آگهی خود توسط گوگل مطمئن شوید پیشنهاد می شود که یک وب سایت یا وبلاگ کمکی داشته باشید و آن را به سرچ کنسول (search console) نیز متصل نمایید که هدف آن درج لینک های مربوط به رپورتاژ آگهی های شما می باشد. (جهت نحوه آموزش اتصال سایت به سرچ کنسول مقاله نحوه ثبت سایت در موتورهای جستجو را مطالعه نمایید.)

بعد از اینکه یک رپورتاژ آگهی منتشر شد لینک آن را در آن وب سایت کمکی خود درج کنید و سپس آن صفحه از وب سایت که در آن لینک رپورتاژ را گذاشته اید، در سرچ کنسول Incpect url (یا همون fetch as a google قدیم) کنید.

این نکته را باز هم مد نظر داشته باشید که شاید همین کار هم باعث مشکوک شدن گوگل به وب سایت شما و پروفایل لینک دهی شما شود. از این رو بهتر است این وب سایت یا وبلاگ فقط شامل لینک های رپورتاژ آگهی های یک سایت نباشد و لینک های دیگه و مطالب دیگری در آن درج شود تا باعث مشکوک شدن ربات های گوگل نشوند.

نتیجه گیری

درج رپورتاژ آگهی در سایت ها می تواند اهداف متعددی داشته باشد اما عموما با هدف افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو انجام خواهد شد.

خرید فروش بک لینک از نظر گوگل یک تکنیک کلاه سیاه می باشد و لینک های درون رپورتاژ نیز خود نوعی بک لینک هستند و همواره باید سعی شود تا نحوه لینک دهی به سایت به گونه ای باشد تا گوگل به وب سایت شما شک نکند و بتوانید بهترین نتیجه را از رپورتاژ آگهی های خود دریافت نمایید.

نکته آخر این است که محتوای رپورتاژ آگهی نیز بسیار مهم است و زمانی که قصد تولید متن رپورتاژ آگهی را دارید، به شکل یک صفحه از سایت خود به آن متن نگاه کنید و سعی کنید متنی مفید و کاربر پسند با رعایت اصول سئو و اصول نگارشی تولید کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

مطالب مشابه
Similar content
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو
مقالات سئو 12/5/2023 1:31:59 PM
طراحی مجدد وب سایت بدون از دست دادن سئو

ممکن است هر کسب و کاری به دلایل مختلف نیاز به تغییر وب سایت خود را داشته باشد، از سوی دیگر در هنگام طراحی مجدد سایت، ممکن است رتبه بندی و سئو سایت شما به خطر بیفتد. مواردی برای بررسی وجود دارند تا مطمئن شوید که طراحی مجدد وبسایت بر سئو و رتبه سایت شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت
مقالات سئو 9/12/2023 12:46:51 PM
کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت

هوش مصنوعی به شبیه‌سازی فرآیندهای هوش انسانی را که توسط ماشین‌های کامپیوتری انجام می‌شود، می‌گویند. هوش مصنوعی کاربردهای زیادی دارد و در بیشتر حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Core Web Vitals  چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟
مقالات سئو 8/22/2021 4:07:17 PM
Core Web Vitals چیست و چگونه اندازه گیری می‌شود؟

گوگل قابلیت های اندازه گیری Core Web Vitals را در بسیاری از ابزارهای موجود خود گنجانده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این پارامترها و نحوه اندازه گیری آن ها صحبت کنیم.

ثبت نظر
بهمن رشیدی
1/15/2021
مقاله خیلی خوبی بودمن همیشه از تسمینو رپورتاژ آگهی میخرم واقعا توی کارشون خیلی خوبن
زاوش
1/21/2021
سلام و ممنون از توجهتون. بله شرکت تسمینو به همراه راش وب و تریبون جز شرکت های مطرح در زمینه فروش رپورتاژ آگهی هستند
پریسا
12/25/2020
سلامپیشنهادتون هست که برای لینک سازی بک لینک هم خریداری کنیم یا فقط رپورتاژ آگهی بگیریم؟
زاوش
12/26/2020
امکان ارائه نسخه یکسان برای همه سایت ها وجود ندارد. بعد از بررسی وب سایت، فعالیت های پیشین و وضعیت رقبا می توان به سوال پاسخ داد.
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد.
contact-us-img

درباره زاوش:

شرکت مشاوران سیستم های پیشرفته زاوش علاوه بر خدمات طراحی سایت، نرم افزارهای موبایل و سئو به شما کمک می کند تا کلیه فرایندهای سازمانی خود را مکانیزه کنید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

نشانی:

تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، کوچه دوم، پلاک 15